Шарон і хурма мають багато спільного: вони помаранчевого кольору завдяки каротиноїдам, є чудовими джерелами клітковини, вітамінів і мікроелементів, включаючи залізо. Шарон нагадує за формою яблуко чи айву. У ньому трохи більше цукру, що надає йому приємного солодкого смаку. Натомість хурма відома своєю легкою терпкістю, яка подобається не всім.
Але саме завдяки тому в хурми вміст цукру дещо менший, можна стверджувати, що хурма більш корисна для здоров’я, ніж один з її сортів — шарон.
Попри користь хурми, до її вживання також є протипоказання. В першу чергу, їсти її не бажано людям, що страждають закрепами, кишковими спайками, переживають спайковий процес черевної порожнини після операції. Вибирати фрукти потрібні досить стиглі, так вони покращують моторику шлунково-кишкового тракту, адже містять пектин і клітковину, а незрілий плід дає зворотний ефект. Він містить велику кількість дубильних речовин і діє як клей, перетравлюючи разом частинки їжі. Тому хурма протипоказана людям, які часто стикаються із закрепами або хворіють на геморой. Не можна їсти фрукт при ожирінні та особливо при діабеті. Це пов’язано з наявністю великої кількості фруктових цукрів. Однак невеликою кількістю ягоди себе зрідка можна потішити. Хурма також протипоказана при хворобах нирок і сечового міхура в гострій стадії. Вона сприяє частому сечовипусканню, що створює додаткове навантаження на організм.
Ці фрукти рекомендують їсти у першій половині дня, і не на голодний шлунок, адже вони здатні подразнювати слизову.
При виборі фруктів звертайте увагу на консистенцію: занадто тверді плоди свідчать про недозрілість, а надмірно м’які — про перезрілість. Ідеальним є варіант, коли плід злегка піддається при натисканні.