Колишній костопільський чиновник будує собі саркофаг за три мільйони доларів і думає, що потрапить в рай

3887 0

Ми у соцмережах:

Колишній костопільський чиновник будує собі саркофаг за три мільйони доларів і думає, що потрапить в рай

Леонід Яковишин споруджує за три мільйони доларів США власну усипальницю.

Мармур, вітражі та золото. Персональна усипальниця вартістю понад 3 млн доларів США. Її ще за життя для самого себе збудував Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід Яковишин.

Про це пише Волинська газета.

Усипальницю він споруджує за власним проєктом понад 10 років. Нині масштабний проєкт, який нагадує кремлівський мавзолей чи наполеонівську палац-гробницю в Парижі – на завершальному етапі.

У попередніх інтерв’ю «Суспільному» Леонід Григорович говорив, що будівництво приватного мавзолею обійшлося йому в 3 млн доларів США. Окрім всього іншого, там 4 його позолочені скульптури – у віці 20 років, 40, 60 та 80. До слова, нині Леонідові Яковишину виповнилося 82 роки.

Каже, що на будівництво його сподвигнуло місце останнього спочинку французького імператора Наполеона Бонапарта в Парижі, де бував. Нині будова на завершальному етапі.

За словами Леоніда Яковишина, всередині пантеону – копії вітражів із німецької кірхи, якій 600 років. Саркофаг коштує 150 тис. доларів США, важить 23 тонни. Одна кришка з червоного граніту — 2,5 тонни.

Мавзолей буде відкритий кожен день, з 10-ї до 17-ї години, крім вихідних.

«Це коли я вже буду в раю», – розповів Леонід Яковишин, бальзамувати якого після смерті не будуть.

Довідка:

Леонід Яковишин народився в звичайній родині службовців у м. Козятин на Вінниччині, в 1961 р. закінчив Уманський сільгоспінститут.

За розподілом молодого спеціаліста в радянські часи його відправили старшим агрономом в дослідно-показовий радгосп «Мирогощанський» Дубенського району Рівненської області. Наступного 1962 року він стає старшим агрономом-інспектором у Дубенському територіально колгоспно-радгоспному управлінні.

 Потім Леонід Григорович працював агрономом у Рівненському управлінні хлібопродуктів та в місцевому облуправлінні сільського господарства. З 1966 р. - начальник Костопільського районного управління сільського господарства Рівненської області.

У 1970 р. Леонід Яковишин на кілька десятків років став директором Майнівського радгоспу-технікуму (з 1978 р. – Бобровицький) на Чернігівщині. На цій посаді він балотувався в парламент ще УРСР, і з 1990 до 1994 р. працював народним депутатом першого демократичного скликання.

З 1995 р. Леонід Яковишин – гендиректор ТОВ «Земля і Воля», створеного на базі реорганізованого Бобровицького радгоспу-технікуму. Зараз у господарстві 32 тис. га орної землі, одна з найнижчих серед сільгоспвиробників України собівартість виробництва кукурудзи (основної зернової культури), одна з найвищих заробітних плат (мінімальна — 6 500 грн) та плат за оренду землі (18%), найкраща в області соціальна відповідальність перед громадами (створення робочих місць, ремонт доріг, допомога соціальній сфері)…

Саме через ці показники в 2004 р.тодішній президент України Віктор Ющенко «за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю» присвоїв йому найвище звання Героя України з врученням ордена «Держава».

Ще в Леоніда Григоровича є схильність до меценатства, тому допомагав кільком чернігівським і київським письменникам із виданням книг на історичну тематику. Але хто міг подумати, що на схилі літ землевласник сам побажає увійти в історію, та ще й таким чудернацьким чином: будівництвом пантеону вартістю 3 млн доларів США.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також