Малині приписують дивовижні властивості. Але ласувати цією ягодою можна не всім, оскільки це загрожує проблемами зі здоров'ям.
За словами дієтологів, дорослій людині можна з'їдати не більше 400 г малини в день без шкоди для здоров'я. Але якщо немає протипоказань.
Краще відмовитися від малини в разі загострення хвороб шлунково-кишкового тракту — гастриту і виразки — або проблем з нирками: ягода може їх надмірно навантажувати, оскільки є сечогінною.
Крім того, малина є сильним алергеном. Якщо у вас вже є алергія на інші ягоди, наприклад, полуницю, будьте обережні з малиною теж.
Також малина підвищує апетит, що не дуже добре для тих, хто худне.
Чим же так корисна малина? У ній багато вітаміну С, калію і магнію. Малина допомагає очищати кровоносні й лімфатичні судини від холестеринових бляшок, зміцнювати серцевий м'яз і виводити з організму шлаки.
Малина має протизапальний ефект саліцилової кислоти, що особливо важливо для хворих на артрит і артроз.
Клітковина і пектин, що містяться в малині, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. При простудних захворюваннях відвар з ягід малини пом'якшує і знімає запалення горла.
Малина має відхаркувальний ефект, виводить мокроту з бронхів, очищає їх від слизу. А антиоксиданти запобігають чоловічому безпліддю. Жінкам корисні властивості малини допомагають легше пережити клімакс.