Мільйонні борги за газ має комунальне підприємство «Костопількомуненергія» через фінансову скруту, в якій опинилося від відсутності державної компенсації за непідвищення тарифу на тепло для населення.
Цифри боргів періодично змінюються, але головне залишається незмінним: не чекаючи допомоги від держави, потрібно кардинально змінювати роботу теплопостачального підприємства.
Тривожним дзвіночком, який помітили усі, стала аварія на теплотрасі на вулиці Рівненській, коли довелося припиняли подачу тепла споживачам, перекрити рух транспорту та в авральному порядку усувати порив.
Костопільщина 21 століття повідомляє, що на цій ділянці, за проектом «Костопількомуненергії», потрібно замінити труби, обійдеться ремонт у 1,1 млн грн і таку суму підприємство вишукає самостійно. Більших затрат, яких «Костопількомуненергія» сама не подужає, потребує проект переведення котельні на вулиці Бурова на твердопаливні котли з заміною частини теплотраси, тобто, ідеться про відмову від газу як палива.
Котельню на ввлиці Кобилянської (колишня Островського) підприємство планує закрити, а єдиний будинок, який залишився споживачем тепла від неї, під’єднати до котельні на вулиці Рівненській. Ці два проекти потягнуть на 20 мільйонів, та якщо врахувати сплачену вартість модульної котельні на Степанській, яку усе ж таки колись запустять, то витрати виглядають реальними для бюджету.
З переходом системи централізованого теплопостачання на значно дешевше місцеве тверде паливо громада позбудеться залежності від газу, який після війни не подешевшає. За підрахунками «Костопількомуненергії», навіть часткова відмова від газу за описаними проектами дасть 2 млн грн економії на рік. Крім того, усі будівлі бюджетних установ планується оснастити автоматичними приладами контролю температури повітря, які знижуватимуть до мінімуму тепло у неробочі дні та під час канікул у школах, або вимикатимуть його взагалі у дні, коли температура зовнішнього повітря суттєво підвищуватиметься.
Фото - з ФБ управління інфраструктури Костопільської міськради