Майстриня з Корця створює з сірникові будинки та церкви (ВІДЕО)

855 0

Ми у соцмережах:

Майстриня з Корця створює з сірникові будинки та церкви (ВІДЕО)

Майстриня Юлія Хижавська робить з сірників мініатюрні копії будинків, церков та цілих вулиць. ЇЇ роботи презентували у музеї Корця.

Майстриня з Корця Юлія Хижавська продемонструвала, як із сірників та клею ПВА вона моделює свої вироби. Зокрема, архітектурні та культові споруди.

- Для початку потрібно просто відчути сірника в руках, спробувати з нього змайструвати, то це можна зробити "розу вітрів". Так, як зараз в нас є різного кольору сірники, то що душа забажає, те можна і зробити, – пояснила Суспільному майстриня.

Юлія Хижавська продемонструвала процес створення мініатюри.  Вона зазначила, що можна використовувати за основу тарілки або скриньки. Також з ними можуть вийти й готові роботи. У виготовленні сірникових виробів жінці допомагає її чоловік Микола Хижавський. Зокрема, він зробив огорожу для картини-барельєфу Корецького Свято-Троїцького жіночого монастиря "Дзвінниця".

-  Юля зробила мені з пластиліну заготовку одну, ось таке воно мало бути. Каже, якось треба так зробити, щоб його вилити. Я зробив з гіпсу форму з двох частин, поклав її туди, залив другу частину форми, потім їх роз'єднав – поруч монастир точно такий же, – розповів Микола Хижавський.

Деякі з мініатюр – копії реальних будівель, як от один з монастирів Кореччини.  Картину-діораму майстриня робила приблизно чотири місяці. Для цього використовувала не лише сірники, а і палички для розмішування гарячих напоїв та губку для миття посуду.

- Найважче було зробити сам об'єм картини, подекуди більше, подекуди менше. Щоб було видно далечину вулиці. Так само в іншому місці з'їхати, щоб воно було не перекошене, а віддалялося, – сказала Юлія Хижавська.

За словами майстрині, найважче працювати над картинами-барельєфами та діорамами.  Між її першою й останньою роботами – різниця у 17 років.

- Тут просто прямі стіни, звичайні віконечка, робота ця не пошліфована. Тепер, на мій погляд, вона не досконала, але це перша. А якщо глянути на "Ластівчине гніздо", то тут і круглі лінії, і вперше використана епоксидна смола, – пояснила майстриня.

Крім того, жінка малює портрети, викладає картини діамантовою мозаїкою та бісером. Всі ці роботи можна побачити у Корецькому музеї.  Юлія Хижавська зазначила, що має багато планів щодо творчості. Вона уточнила, що працюватиме над діорамами у власному стилі. Зокрема, готується зобразити дно моря. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також