Менше команд — більша інтрига

1403 0

Після того як «Сокіл» з села Садове Гощанського району відмовився від перехідних матчів за вихід до першої ліги проти «Сокола» з Радивилова, футбольний чемпіонат-2010 на Рівненщині офіційно можна оголосити завершеним.

Рівненський «Хімік» вперше після 1989 року знову став чемпіоном. «Срібло» та «бронза» в оржівського «ОДЕКа» та сарненського «Маяка». Понизиться у класі не так давно міцний здолбунівський «Волинь-Цемент». Щодо другої ліги, то там впевнено перемогла команда «РОКО» (Городок), яка отримала право виступати серед обласної футбольної еліти. За попередньою інформацією, цей колектив готовий до виступів у першій лізі. У третій обласній лізі, яку проводить товариство «Колос», переміг ФК «Малинськ» з Березнівського району. Порівняно з минулим роком нинішній чемпіонат мав як переваги, так і недоліки. До останніх насамперед варто віднести меншу кількість команд-учасниць. У першій та другій обласній лігах грало по 10 колективів; для порівняння, торік було, відповідно, 12 та 14. Що стосується «плюсів», то інтрига цьогоріч вийшла ще запеклішою. До останнього туру було невідоме ім’я жодного з призерів. І загалом як перша, так і друга ліга вийшли доволі рівними. В елітному дивізіоні відпадали хіба що «Сокіл» та «Волинь-Цемент». Ще один позитив — відсутність резонансних кабінетних розборок. Нагадаю, торік через суперечку «Славії» та «ОДЕКа», яку вирішували аж у Києві, після фінішу чемпіонату ще довго не могли назвати ім’я бронзового призера. Крім того, команди грали до кінця. Був зафіксований один-єдиний невиїзд, радивилівці в останньому турі вирішили зекономити на поїздці до Володимирця. — «Хімік» переміг заслужено, — говорить голова обласної федерації футболу Володимир Поліщук, — його результат у другому колі вразив — вісім перемог і одна нічия. Щодо «срібла» «ОДЕКа», то не варто забувати, що це був єдиний наш представник у чемпіонаті та Кубку України серед аматорів. І здобуття бронзових медалей у всеукраїнських змаганнях — це вагоме досягнення. Найкращим бомбардиром у першій лізі став Віктор Газицький з «Хіміка», у другій лізі — Сергій Романчук з «РОКО», в обох по 17 забитих голів. Серед юнаків в області чемпіоном стала ДЮСШ «Верес», друге місце у здолбунівського «Волинь-Цементу», третє — у сарненського «Маяка». Чемпіоном області серед ветеранів став рівненський «Авангард-Пас», який у фіналі переміг представників Рівненського району — 3:2. Нині в області ще тривають змагання Ліги чемпіонів. Нагадаємо, участь в цьому турнірі з не надто оригінальною назвою беруть чемпіони міст та районів. На старт вийшло 14 колективів. У півфіналах між собою зустрінуться «Факел» (Оржів) — «Калина» (Бугрин) та «Волинь» (Здолбунів) — ФК «Вельбівне». Усі підсумки цього сезону обласна федерація футболу підіб’є 24 грудня під час традиційної конференції.