Міністр юстиції Павло Петренко, побувавши на Рівненщині, анонсував майбутні реформи — судову, реформу виконавчої служби та прокуратури. А також заявив, що Рівненська область — одна з найуспішніших, на його думку, у впроваджені реформ у галузі юстиції. Зокрема, він похвалився відкритими конкурсами на заміщення посад в обласному управлінні юстиції та роботою ЦНАПів, яким передали реєстраційні функції.
Під час прес-конференції
Міністр Павло Петренко висловив впевненість, що корупції поміж його рівненських підлеглих вже нема:
— Юстиція була повністю корумпованою. Щоб зупинити це, потрібно було перевірити 30 тисяч працівників, що практично неможливо, або руйнувати цілі кластери. Зупинилися на останньому і почали передавати функції, які виконувала юстиція, органам місцевого самоврядування. Окрім того, провели демонополізацію, віддавши частину роботи приватним нотаріусам. А можливість чесно заробляти у конкурентному середовищі автоматично долає корупцію. Тож перший етап — прибрати побутову корупцію — ми вже пройшли. Тепер ми повинні перетворити Мін'юст у міністерство захисту справедливості. У людей має з'явитися відчуття, що міністерство їх захищає.
Втім, за словами міністра, реформи не будуть до кінця ефективними, поки не розпочнеться судова реформа. Але її блокують як самі судді, так і народні депутати. У парламенті лежать три законопроекти, підготовлені Мін'юстом, — щодо реформування прокуратури, суду та виконавчої служби.
На думку Мін'юсту, судову систему потрібно спростити з чотирирівневої (суд першої інстанції, апеляційний, касаційний, Верховний) до трирівневої, ліквідувати спеціалізацію судів, щоб не було поділу на адміністративні, господарські і т.п. і щоб людям не доводилося ходити від одного суду до іншого, з'ясовуючи, у який потрібно саме звертатися. Окрім того, усіх суддів, яких при реформуванні звільнять, планують набирати на основі відкритого конкурсу. Оцінювати при цьому мають громадські активісти, науковці та представники судової системи.
Щодо реформування виконавчої служби, то міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що хоч частину повноважень державних виконавців переберуть приватні фірми, звичайним громадянам не варто турбуватися про "колекторів". Заявив, що приватники займатимуться судовими рішеннями, які стосуватимуться бізнесу. Найбільш чутливі верстви населення (пенсіонери, родини з дітьми), наголосив п.Петренко, залишатимуться під державними виконавцями.