Рівненська футбольна команда «Верес» вже втретє у своїй історії вийшла до вищої української ліги. Втім, на відміну від попередніх виходів, цей вийшов надзвичайно впевненим, достроковим та ще й із золотими медалями.
Золотих медалей рівненська команда у своїй історії взагалі ще ніколи не здобувала. Дві «бронзи» у радянські часи у своїй зоні вигравав «Авангард», «срібло» та «бронзу» одержав вже відроджений «Верес». Ось і все. Президент Іван Надєїн став першим, завдяки кому рівняни сміливо можуть сказати: «Верес» — чемпіон»!
Зупинятися на цьому нинішній президент клубу не збирається. Він вже оголосив завдання — через три роки грати в єврокубках, у майбутньому сезоні — закріпитися в УПЛ.
Щодо нового сезону, то він стартує зовсім скоро — 25 липня. Відтак відпустки у футболістів майже не буде, як і в тренерів часу на перебудову команди. Тож з усіма основними гравцями клуб продовжив співпрацю.
Підсилення головний тренер Юрій Вірт шукає точкове. Вже перейшов у команду до свого брата-близнюка Геннадія Євген Пасич. Цей фланговий півзахисник-захисник грав у «Вересі» Вірта у 2017-му, тож новачком є умовним.
Під час нагородження «вересівців» на майдані Незалежності можна було зустріти центрального півзахисника Дмитра Кльоца. Сам він родом з Рівного, виступав раніше у львівських «Карпатах», а останній рік в Азербайджані. «Верес» не проти бачити у себе цього гравця, але нині тривають переговори. Був на нагородженні й інший центральний півзахисник, чемпіон світу серед молоді Олексій Хахльов-молодший, який минулий сезон провів в ужгородському «Минаї». Можливо, він теж веде переговори, а можливо, просто склав компанію батьку, голові обласної асоціації футболу.
Готуватиметься «Верес» спочатку тиждень у Рівному, а потім два тижні на базі львівського «Руху» у Винниках. У планах — спаринги з «Волинню», «Рухом», «Львовом».
Домашні матчі гратиме рівненська команда на стадіоні «Авангард» у Луцьку. Щодо рівненського «Авангарду», то, за словами Івана Надєїна, з держбюджету на його реконструкцію має надійти 100 мільйонів гривень. Якщо так, то цілком реально навесні думати про домашні поєдинки у Рівному.
І трішки історії. «Верес» бізнесмена Валерія Короткова у 1992 році теж цілком міг розраховувати на золоті медалі першої ліги, адже виграв тоді свою підгрупу. Але медалей у першому незалежному чемпіонаті у першій лізі не розігрували. Тож усе обмежилося правом на наступний сезон зіграти з найкращими українськими командами. У вищій лізі, хто забув, «Верес» Короткова пробув три сезони. Коли у бізнесмена закінчилися гроші, команда опинилася спочатку в першій, а потім у другій лізі, де без особливих успіхів проіснувала до 2010 року, після чого зникла.
Відроджений у 2015 році «Верес», у якому спочатку спонсором, а потім повноправним власником був львівський бізнесмен Богдан Копитко, зміг порадувати рівненських вболівальників медалями — срібною у другій лізі та бронзовою у першій. Саме з третього місця правдами й неправдами у 2017-му «Верес» Копитка пройшов до УПЛ. Нагадаємо, через проблеми з атестацією тоді не допустили чернігівську «Десну», яка фінішувала другою.
Радував рівнян «Верес», який жив і грав у Львові, недовго. Власнику це набридло, і він перейменував команду на ФК «Львів». А «Верес» знову почав з другої ліги, де перший сезон провів не надто вдало.
Складно сказати, що було б з командою зараз, якби у 2019-му тодішній міський голова Володимир Хомко не вмовив київського бізнесмена, власника «Рівнетеплоенерго» Івана Надєїна підтримати друголігову команду. Надєїн погодився і, судячи з усього, не будучи до того великим вболівальником, втягнувся. Просто не дати команді вмерти — йому стало нецікаво, відтак він вклав гроші, поставив завдання і нині купається у золотих променях слави, досягнувши того, чого не змогли його попередники Коротков і Копитко.