Відомий плавець Михайло Романчук, який прославив Рівне олімпійськими медалями і став Почесним громадянином міста, тепер офіційно виступатиме за Хмельницьку область, де мешкає його дружина-спортсменка Марина Бех-Романчук. Тамтешня міська і обласна влада готові виплачувати йому сукупно майже 27 тисяч гривень стипендії. Для рівненських чиновників це стало певним шоком, адже спортсмен за свої перемоги раніше отримав у Рівному безкоштовну квартиру, землю та чималу грошову допомогу — призові за медалі.
Ніхто не очікував такого повороту. Адже ще зовсім недавно Михайло Романчук разом зі своєю колегою-плавчинею Анною Хлістуновою-Шарпар обстоювали будівництво у Рівному 50-метрового басейну за олімпійськими стандартами. Але у грудні торік спортсмен повідомив Міністерство молоді та спорту, що з 2022-го виступатиме за Хмельниччину. Колеги його не засуджують: кажуть, він все заслужив, бо медалі привозив у Рівне.
Свій вибір Михайло Романчук пояснив просто:
— Прийшов час обирати місце проживання на майбутнє. Разом з дружиною вирішили, що це буде Хмельницький, там ми будемо облаштовуватись. Всі ми дорослі люди, розуміємо, що на спорті життя не закінчується. І мені потрібно зараз думати, чим я буду займатися після спортивної кар’єри, яка, на жаль, не така довга, як хотілось би. Не хотілося б, щоб з цього робили скандал. Те, що я тепер у Хмельницькому, не означає, що я розриваю усі зв’язки з Рівним. Якщо буде потрібна моя підтримка і допомога, навіть у тому ж будівництві басейну, я знайду час.
Міський голова Рівного Олександр Третяк каже, що розчарований рішенням Михайла Романчука:
— Коли отримав інформацію, що Михайло планує перебратися у Хмельницький до дружини і виступати за ту область, це було для мене великим здивуванням і розчаруванням. Адже ми максимально підтримали наших олімпійців. Розмовляв з Михайлом, аби він не робив цього кроку, цікавився, що іще місто має зробити. Але отримав відповідь, що місто цього року зробило все, що могло, справа у життєвих обставинах: дружина і батьки живуть у Хмельницькому, тому так. Я переконував, що можна жити у Хмельницькому, а виступати за Рівне, але, очевидно, свої особисті інтереси переслідують спортсмени, тому силоміць втримувати їх ми не змогли.
Віталій Ліпський, керівник обласного управління у справах молоді та спорту:
— Звісно, для нас це стало несподіванкою. Але це його рішення, його право, закон цього не забороняє. Претензій одне до одного не маємо, платили йому гарні призові, він отримав квартиру і землю. Я не сказав би, що у Хмельницькому набагато кращі умови для тренування — у них теж немає 50-метрового басейну. Але в тому місті живе і тренується його дружина, ми це розуміємо.
Сподіваємося все ж, що Рівне згодом матиме власний великий басейн, будівництво якого обстоював Михайло Романчук і де тренуватимуться наші майбутні чемпіони. Ще восени торік на сесії міськради депутати виділили кошти на розробку проєктно-кошторисної документації з реконструкції будівлі спортивної школи №2. Це перший крок до зведення 50-метрового «олімпійського» басейну, який прибудують до існуючої будівлі СДЮШОР, де колись тренувався Михайло Романчук.
До речі, тендер на виготовлення ПКД для майбутнього басейну на вулиці Євгена Коновальця, 17-А уже відбувся. Переможець — ТзОВ «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства» візьме за роботу 5,7 млн грн. Документація має бути готова до 26 грудня цього року.
Олена РАКС.