Невчасні премії від Третяка

6352 0

Ми у соцмережах:

Невчасні премії від Третяка

Розпорядження міського голови Рівного про призначення працівникам міськради премій за березень у мирний час навряд чи когось особливо зацікавило. В умовах війни це стало причиною скандалу. Народ не зрозумів того, що заступники Олександра Третяка та керівники департаментів отримали премію у 180%, начальники управлінь при департаментах — 140%, а рядові чиновники — 45%. Тож міському голові довелося заявити про те, що працівники міськради на час війни відмовляються від усіх надбавок до зарплати. На підтвердження цього Третяк видав розпорядження про «встановлення обмежень на доплати для чиновників на рівні мінімальних державних гарантій на період воєнного часу». Також міський голова віддав на армію 50 тисяч гривень власних заощаджень і пообіцяв і надалі віддавати частину своєї зарплати на потреби війська.

Олександр Третяк, міський голова:

Вже давно держава економить на чиновниках. Роблять це завдяки постанові Кабміну, яка передбачає, що зарплата усіх українських чиновників складається з окладно-преміальної форми розрахунку. Тобто чиновник не має сталу зарплату як всі нормальні люди в країні. Його зарплата має дві складові — оклад та премія.

У міській раді оклад рядового спеціаліста становить близько 4 тисяч гривень, оклад керівника управління становить близько 8 тисяч гривень. Тепер уявіть, якої якості фахівець буде працювати на посаді начальника управління за 8 тисяч гривень. На хвилиночку, на цій посаді людина несе відповідальність за життя та здоров’я людей усього міста.

Для того, щоб хоч якось виправити ситуацію, міські голови по всій Україні змушені користуватися другою складовою зарплати — премією. Такі розпорядження про премії для своїх підопічних щомісяця підписує кожен міський голова будь-якого міста. Нагадаю, так робити нас змушує постанова Кабміну. Схожі розпорядження я видавав у грудні, січні та лютому. Однак ніхто не брав їх до уваги. Аналогічні розпорядження видали керівники міст по всій Україні. Але у Рівному проти мене це використали мої політичні опоненти, які найняли чорних піарників. Важливо знати, що навіть з цими преміями працівники виконкому, керівники департаментів, управлінь та відділів за березень отримали на 20% меншу заробітну плату, ніж у попередні місяці. В січні, грудні та лютому, до воєнного стану, в них зарплата була вищою.

Якщо хтось захоче розібратися в суті справ, то зрозуміє, що це розпорядження про премії веде не до збільшення заробітних плат, а до їх зменшення. Але конкретні політичні сили зманіпулювали громадською думкою. Звісно, що люди в це повірили, адже зараз в усіх через війну нерви, наче оголений провід.

Тим часом секретар міської ради Віктор Шакирзян зажадав скликати позачергову сесію, яку тепер зобов’язаний зібрати міський голова. Водночас голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль своїм розпорядженням створив робочу групу, до якої увійшли представники обласної військової адміністрації, СБУ, Нацполіції, прокуратури та ДСНС. Вони проаналізують доцільність бюджетних витрат місцевих органів влади в умовах воєнного стану.

Віктор Шакирзян, секретар міської ради:

Зараз, коли тисячі людей взагалі без зарплати опинились, коли люди втікають від війни — нарахування премій чиновникам та ще й таких розмірах неприпустимо! Ті премії, які мені нараховують, ви легко в цьому зможете пересвідчитись, я завжди спрямовую на якісь корисні й правильні речі. Перед Новим роком я переказав матеріальну допомогу для діток-інвалідів, а зараз переказав кошти на наш військовий госпіталь.

Щодо позачергової сесії, то це спільна позиція депутатів і голів фракцій зібрати позачергове засідання і публічно все проговорити. Адже міськрада Рівного для того й існує, щоб контролювати дії чиновників та обмежувати будь-які виплати. За проведення позачергового засідання виступило 26 депутатів, відповідні документи і підписи передано міському голові. Тепер у нього є два тижні, аби призначити дату позачергового засідання. На засіданні ми відкрито і публічно вирішимо питання щодо преміювання посадовців.

Окремо хочу зазначити, що в підготовленому мною проєкті рішення обмежуватимуться тільки премії керівників вищої ланки. Прості працівники ніколи не мали високих окладів. Тому їх заробітні плати я пропонував би не зачіпати. А от вищого рангу керівники могли б попрацювати без премій.

Віталій Коваль, голова Рівненської ОДА:

— Потрібен контроль за витратами з місцевих бюджетів. Робоча група займається не тільки міськрадою Рівного, але й іншими громадами області. Адже в умовах воєнного часу першочергово кошти з місцевих бюджетів мають витрачатися на оборону. Комісія обласної військової адміністрації більш дисциплінарна. Будуть заслухані усі представники місцевих органів самоврядування в питанні витрати коштів та надані оцінки.

Відносно премій, то я можу говорити лише про себе та свою команду. Усі працівники моєї команди працюють 24/7. Скажу чесно, що я навіть не чекав від них такої жертовності. Зараз ми виконуємо багато нетипових для себе функцій, зокрема, військових.

Якщо говорити конкретно про премії, то за весь час своєї каденції я жодного разу не використовував можливість преміювати самого себе. Така в мене позиція. Відносно колективу обласної військової адміністрації, то він точно заслуговує додаткового фінансування в частині зарплат. Але тут ми обмежені постановами Кабміну, який чітко регламентує порядок премій та надбавок. Загалом премії до зарплат у нас в працівників середньої ланки обласної військової адміністрації — в межах 20%.

4 квітня, саме після скандалу з чиновницькими преміями у Рівному, міський голова сусіднього Луцька Ігор Поліщук написав заяву, в якій відмовився від премій та доплат на користь ЗСУ. Це рішення діятиме до завершення воєнного стану. Серед міських голів у Ігоря Поліщука була одна з найбільших зарплат — в середньому 77 тис. грн в місяць. Саме завдяки преміям та доплатам. У рівненського голови Третяка зарплатня разом із преміями менша — «на руки» отримує в середньому 35–40 тисяч гривень. Торік, до речі, Олександру Третяку виплачено понад 400 тисяч премій, він увійшов у трійку міських голів з найбільшими розмірами премій.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також