
Відповідно до соцопитування, лідери електоральних симпатій українців - “Батьківщина” і “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК”, замикає трійку БПП “Солідарність”.
Олександр Левцун, керівник соціологічних програм Центру соціальних досліджень “Софія”:
- Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, мають намір проголосувати за “Батьківщину” 12,3%, за “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК” – 10,9%, за “Солідарність” – 9,1%, за “Самопоміч” – 5,8%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 5,1%.
Що ж стосується рейтингів кандидатів у президенти, то Юлію Тимошенко готові підтримати 12,9% громадян. За нею йде Петро Порошенко з рейтингом в 9,9%. Трохи менше у лідера опозиціонерів Юрія Бойка - за нього готові віддати свої голоси 9,5% українців.
В цілому ж протестні настрої в Україні зростають. Причина тому – сезонні економічні чинники, а також непопулярні рішення влади. Оцінки діяльності керівників держави помітно погіршилися.
Майже 80% українців тією чи іншою мірою не схвалюють роботу президента Петра Порошенка. У Володимира Гройсмана показники практично аналогічні - 77% респондентів не задоволені його роботою. Така ж ситуація у спікера парламенту Андрія Парубія - 78% учасників опитування були негативні у своїх оцінках.
Як результат – більше половини громадян України виступають за дострокові парламентські та президентські вибори.
Андрій Єрмолаєв (на фото), директор Інституту стратегічних досліджень “Нова Україна”:
- Падіння довіри до влади восени 2017 року має одну особливість - не тільки до особистостей, які вчергове отримують негатив, антирейтинг і всі ці справи, до яких ми звикли, але і падіння довіри до інститутів держави, які нескінченно обманюють, виявляються неефективними і зміна яких вже не видається можливою.
Характеристика геноцидальності як антинародної політики стає повсюдною і перестає бути просто опозиційною, вона стає, вибачте мені, сутнісною. Політика геноциду.
Опитування проводив Центр соціальних досліджень “СОФІЯ” з 5 по 13 жовтня цього року в усіх адміністративних областях України. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося на території, контрольованій офіційною владою України. У Криму опитування не проводилося. Всього було опитано 2005 респондентів віком від 18 років і старших.