Олег Хомич: "Люди вимагають зміни системи державної влади, а не облич біля корита"

1884 0

Ми у соцмережах:

Олег Хомич:

Результатом революції має стати повна зміна системи влади, а не облич при ній. У цьому впевнений депутат Рівненської обласної ради Олег Хомич. Ще до революційних подій в державі він підготував кілька звернень до Верховної Ради України, в яких виклав власне бачення основних напряів реформування влади. Спочатку депутати обласної ради його ініціативу сприйняли скептично, а після зміни влади їхні погляди змінилися. На минулій сесії обласної ради усі три звернення внесли в порядок денний й проголосували за них. Пан Хомич упевнений: якщо Верховна Рада врахує побажання громади, то це допоможе кардинально змінити вектор розвитку держави.

Громадяни України мають менше прав, ніж мали раби у Стародавньому Римі

Одне зі звернень до Верховної Ради стосується прав громадян на приватну власність. На думку його автора, незважаючи на те, що в Конституції України закріплено чимало прав і свобод громадян, насправді вони постійно порушуються тими органами, які мали б стежити за їхнім дотриманням. — Система влади в нашій державі побудована таким чином, що громадянин постійно змушений доводити своє право власності, — говорить пан Хомич. - Є положення Конституції, яке гарантує громадянину право на володіння майном, але воно не виконується. Кожного разу вигадують нові процедури реєстрації та перереєстрації майна, а потім бюрократична тяганина породжує корупцію та хабарництво. Навіть свідоцтво на право власності на квартиру чи державний акт на землю не гарантують права власності — тепер доказом права власності є витяг з Державного реєстру нерухомого майна. Та щоб отримати його, потрібно не один день вистояти в чергах. Зрештою, за досить короткий час бази державної реєстрації були двічі зламані, а потім переписані. Тож немає жодної гарантії, що інформація, яка знаходиться в реєстрі, повністю відповідає дійсності. Обласна рада пропонує Верховній запровадити прозорий механізм реєстрації нерухомого майна, не перетасовуючи його та не змінюючи правил. Крім того, організувати роботу державних реєстраторів таким чином, щоб кожен громадянин, який звернувся з проханням зареєструвати нерухомість чи земельну ділянку, міг це зробити впродовж двох днів. Ще одним аспектом, якому варто було б приділити першочергову увагу, на думку пана Хомича, є банківський сектор. — У нас в країні громадяни мають менше прав, ніж мали раби у Стародавньому Римі, — каже п. Хомич. — Рабу гарантували дах над головою, пайку та елементарне медичне обслуговування. У нас же все це, тільки більш розумними фразами, записано в Конституції, але насправді не виконується. Я не буду говорити про елементарні речі, як безплатне медичне забезпечення та освіта. У нас громадянин не може навіть вільно розпоряджатись власними коштами, які поклав у банк. А все тому, що НБУ постійно вводить якісь обмеження на зняття готівки. Я вже не кажу про вкладників банків, що "луснули", яким продовж років виплачують по сто гривень. Це знущання над людьми! Держава має запровадити більш жорсткий контроль за діяльністю банків та ввести відповідальність аж до позбавлення банківської ліцензії за порушення цих правил.

Податкову пропонують ліквідувати

Друге звернення, за яке проголосували депутати обласної ради, стосується реформування системи оподаткування. Депутати впевнені, що нинішня система не дозволяє людям користуватися результатами своєї праці і змушує працювати лише на чиновників. Це, у свою чергу, не сприяє розвитку приватного бізнесу, а навпаки — знищує його. У зверненні пропонується взагалі ліквідувати податкову як таку, що повністю дискредитувала себе, і зекономити на цьому 5 млрд. 200 млн. грн на рік. — Контролюючих і перевіряючих органів в області є більше півсотні, — каже пан Хомич. — Всі вони, прикриваючись рішеннями судів та правоохоронними органами, тиснуть на підприємців, відбираючи результати їхньої діяльності. Сьогодні вже ні для кого не секрет, що колишній "Мінздох" був елементом політичного тиску на підприємців, які підтримували опозицію. Було складено списки юридичних та фізичних осіб-підприємців, неугодних колишній владі, на них чинився постійний тиск. Доказом цього є кілька цифр: упродовж 2012 року органами колишнього Міндоходів було проведено в області 2987 результативних перевірок, в результаті яких додатково нараховано до сплати 376 мільйонів 200 тисяч гривень. Сплачено з цієї суми всього 20 мільйонів гривень. Це говорить про те, що підприємці, які отримали акти перевірки і погодилися з результатами, добровільно заплатили, решта суми — вигадана в результаті неправильного трактування Податкового кодексу. Усі ці справи були в судах, податківці їх програли. Депутатам Верховної Ради пропонується також ввести єдиний податок для всіх суб'єктів господарювання у розмірі 2% від усіх коштів, що надійшли на банківські рахунки суб'єктів підприємницької діяльності. З них половина має надходити в державний бюджет, інша половина — до обласного бюджету для подальшого розподілу між бюджетами усіх територіальних одиниць області. Відрахування має автоматично здійснювати обслуговуючий банк кожного суб'єкта підприємницької діяльності. Крім того, банківські установи мають автоматично відраховувати єдиний соціальний внесок у розмірі 10% від усіх доходів фізичної особи.

Вся влада — радам

Депутати обласної ради також впевнені, що надмірна централізація влади в останні роки спричинила погіршення фінансової ситуації в країні та в області. Держава регулювала фактично все, починаючи від містобудівної діяльності й закінчуючи встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги. Автори звернення впевнені, що ці питання мають вирішувати територіальні громади, яким потрібно надати більше повноважень. — Всі зароблені територіальною громадою гроші надходять до столиці, — каже пан Хомич. — І вже потім в міністерствах їх розподіляють — кому та на що. Хто прийшов раніше і попросив — тому дали більше, хто не прийшов — взагалі нічого не отримав. Через це виникають проблеми з коштами на казначейських рахунках, які є лише на папері, а насправді — все в столиці. Ми пропонуємо повернутись до практики, коли обласна рада визначала комерційний банк, на рахунках якого розміщувала бюджетні кошти. Тоді не виникатиме жодних затримок з оплатою. Автор звернення пропонує запровадити адресні пільги, створити в державі реєстр пільговиків і перераховувати кожному передбачені законодавством допомоги. Також, за словами пана Хомича, народні депутати мають переглянути пенсійне законодавство, зокрема, в частині спеціальних пенсій, на які йде більше половини всього Пенсійного фонду. А також надати більше повноважень місцевим радам в питаннях делегованих державою повноважень. Зокрема, якщо держава не може фінансово забезпечити їх у повному обсязі, місцеві громади матимуть право від цих повноважень відмовитися. На підтримку своїх звернень Рівненська обласна рада ініціювала проведення Всеукраїнського форуму. За словами Олега Хомича, участь у ньому вже зголосилися взяти обласні депутати з Полтави, Одеси, Вінниці, Донецька та Львова. До проведення цього форуму депутати Рівненської обласної ради планують напрацювати пропозиції щодо зміни системи в інших галузях — спорті, будівництві, медицині тощо. — Мені соромно, що наші можновладці їздять по світу з простягнутою рукою. Впевнений, якщо народні депутати врахують ці побажання, то фінансова ситуація в Україні виправиться за півроку-рік. Формула досить проста: не красти і зробити правила ведення бізнесу максимально прозорими. Саме цього — зміни системи державної влади — домагалися люди на Майдані, а не зміни облич біля корита. Нині ми маємо унікальну нагоду все змінити. Іншого такого шансу навіть наші онуки можуть не мати, — підсумував Олег Хомич. tag:майдан


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також