Рівненські спортсмени Михайло Романчук та Олег Омельчук завоювали аж три медалі на Олімпійських іграх у Токіо — «срібло« та дві «бронзи». Тож влада готується по-особливому відзначити стрільця та плавця.
Під час урочистостей у День міста секретар міської ради Віктор Шакирзян вручить олімпійцям відзнаки почесних громадян Рівного. Крім того, на сесію міської ради уже готується проєкт рішення й про виділення винагороди — в розмірі 15 мінімальних заробітних плат кожному.
Сергій Шевчук, заступник начальника міського управління молоді та спорту:
— При нагородженні спортсменів завжди враховується побажання кожного. Але оскільки місто у минулому вже виділяло їм землю та квартири, то вирішено цьогоріч виділити фінансову винагороду. Зараз лише потрібно визначитись з винагородою для плавця Михайла Романчука. Адже було прийнято, що за медаль на Олімпійських іграх спортсмен отримує одноразову грошову винагороду, розмір якої зараз становить 90 тисяч гривень. Однак наш спортсмен виборов аж дві медалі — «срібло» та «бронзу». Оскільки хочеться дати йому те, що він заслуговує, то у програму будуть внесені зміни, щоб винагородити його за кожну медаль окремо. Тренери теж отримають премію, розмір якої складає 50% від суми, яку виплатять спортсмену.
Також рівненська влада виконає особисте прохання стрільця Олега Омельчука, який попросив заасфальтувати вулицю в житловому масиві, де йому раніше виділяли земельну ділянку.
Віктор Шакирзян, секретар міської ради:
— Раніше місто за заслуги виділяло спортсмену та його тренеру земельну ділянку на вулиці Скрипника. Він побудував там будинок. Однак дороги у цьому масиві — польові, а це викликає певні незручності. Ми хочемо це виправити. Обійдеться асфальтування недорого. Думаю, працівники ШЕУ впораються за тиждень.
Нагородить спортсменів і влада Рівненщини. Щоправда, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та голова Рівненської облради Сергій Кондрачук зроблять це кожен окремо.
Віталій Ліпський, керівник управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА:
— За завойовані медалі передбачено одноразові винагороди: Романчуку — 273 тисячі гривень, а Омельчуку — 107 тисяч. Тренерам, відповідно, 50% від цих сум. ОДА вже підготувала документи для виділення цих коштів на сесію облради. Також готується пропозиція від облдержадміністрації щодо збільшення цієї одноразової винагороди або виділення додаткових коштів.
Окрім того, впродовж двох років і спортсмени, і тренери будуть отримувати стипендію голови ОДА і обласної ради в розмірі п’яти прожиткових мінімумів. А це на сьогодні — понад 13 тисяч гривень щомісяця.
Додамо, що, окрім місцевих нагород, за кожну медаль на Олімпіаді держава гарантувала грошові винагороди. Так, за срібну медаль з державного бюджету виплачують 80 тисяч доларів, а за бронзову — 55 тисяч доларів.
Богдан СЛОНЕЦЬ.