Перед сном закиньте ноги вгору і впріться в стіну. Для «важких» ніг корисна не тільки гімнастика, а й звичайний перепочинок

845 0

Ми у соцмережах:

Перед сном закиньте ноги вгору і впріться в стіну. Для «важких» ніг корисна не тільки гімнастика, а й звичайний перепочинок

Знімаєш увечері шкарпетки, а на місці манжети — «візерунок». Або дістаєш з антресолі черевики, які давно не доводилося взувати, а вони затісні. Що може провокувати набряки?

Набряклі ноги, на думку лікарів, дуже часто сигналізують про слабкий кровообіг. А він залежить від роботи серця і стану судин. Якщо з цим усе гаразд — варто звернути увагу на нирки. Щоб з’ясувати причину і позбутися проблеми, доведеться відвідати не тільки терапевта, а й кардіолога, і фахівця із судинних проб­лем.

Скажімо, «важкі» ноги наприкінці дня можуть попереджати про наближення варикозу — особливо якщо набряк з’являється лише на одній нозі.

А серцева недостатність переважно проявляється набряклими кісточками і гомілками симетрично — на обох ногах. Якщо ж збільшена в розмірі нога ще й почервоніла і аж «горить», а дотик до набряклої вени викликає біль, — варто негайно перевіритися щодо можливого тромбофлебіту.

Циркуляцію крові часто погіршують і наші звички. Наприклад, коли ми постійно закидаємо ногу на ногу або коли через роботу змушені постійно стояти. Дуже «б’є» по ногах взуття на високих підборах.

Чи можна боротися з набряками з допомогою сечогінних препаратів? Так, але в крайніх випадках і після консультації у лікаря. Найкраще, кажуть лікарі, вживати природні діуретики — молоко, сир, мед, сік калини, лимон, чай (особливо зелений), зелені сорти яблук, горобину. Для профілактики набряків корисні вітаміни групи В, А, РР, які зміцнюють судини і капіляри. Природне джерело цих вітамінів — морква, обліпиха, цитрусові, смородина, шипшина.

Варто обмежити споживання солі — до 2-3 грамів на день, а також хліба, консервів, ковбасних виробів. Позбутися зайвої рідини організму допоможуть курага, огірки, гарбуз.

Зняти біль у «налитих» литках іноді допомагає звичайний самомасаж. Спробуйте ввечері влаштовувати втомленим ногам контрастний душ. Можна застосовувати і спеціальні мазі для ніг, які не просто вгамовують больо­вий синдром, а й покращують мікроциркуляцію крові. Деякі з них виготовляють на основі екстракту кінського каштана або ферментів, що їх зі слиною виділяють медичні п’явки. До речі, безпосередньо гірудотерапія (лікування п’явками) також допомагає при застійних явищах кровообігу.

Якщо під час роботи ви більше сидите, то не забувайте якомога частіше перебирати пальцями ніг, робіть кругові рухи ступнями, підіймайтесь навшпиньки — бодай на кілька секунд.

А ввечері, лягаючи в ліжко, не лінуйтеся хвилин на 10 закинути ноги вгору, впертися ними в стіну та енергійно порозтирати нижні кінцівки від стоп до колін.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також