За засвоюваністю білка кисломолочний сир перевершує майже всі види м’яса. У ньому міститься велика кількість амінокислот і молочний жир.
У поєднанні з іншими продуктами сир сприяє кращому засвоєнню і нормалізує мікрофлору кишечнику.
Наявність кальцію допомагає в зміцненні скелета, кісткової тканини та зубів у дітей, уповільнює процес їхнього руйнування у літніх людей. Також сир знижує рівень холестерину в крові та нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
Особливо корисний сир для вагітних жінок і в період лактації, адже забезпечує організму всі необхідні поживні речовини. А також під час менопаузи для відновлення балансу кальцію.
Корисний сир і для чоловіків — казеїновий протеїн, який міститься в сирі, запобігає руйнуванню м’язів, забезпечує здоров’я ендокринної системи та "правильний" гормональний фон, а також сприяє виробленню тестостерону.
Не варто їсти сир людям, які мають атеросклероз, гастрит, непереносимість лактози, а також тим, у кого погано працюють нирки.
З обмеженнями варто вживати сир людям із зайвою вагою або ожирінням, через те що при високій жирності продукту він засвоюється швидше й організм швидше поглинає жир і калорії.
Крім того, сир найкорисніше вживати в першій половині дня. Це пов’язано з наявністю в ньому казеїнового білка, який може призвести до набряків, а надлишок тваринного жиру — порушити роботу печінки та нирок.