Перехід на «зимовий час»: що треба зробити в цей день

850 0

Ми у соцмережах:

Перехід на «зимовий час»: що треба зробити в цей день

Вночі з 28 на 29 жовтня українці переведуть годинники на «зимовий» час — на годину назад. Зимовий час є «астрономічним», тобто справжнім.

Зимовий час Уперше ідея переведення годинників виникла в XVII столітті, її автором був Бенджамін Франклін. Під час перебування в Парижі політик зауважив, що вже в той час люди любили засиджуватися вечорами, випалюючи величезну кількість свічок і олії для новомодних на той час ламп. І він подумав, що зміна часу всього на годину дозволила б заощадити величезну кількість ресурсів. А ось винахід літнього часу приписують англійцеві Вільяму Уіллету. Він зауважив, що більшість жителів Лондона просипає значну частину світлового дня. Тоді Уіллет запропонував переводити стрілки годинника.

Хотіли скасувати переведення

Зараз існує багато аргументів проти переходу на літній і зимовий час, насамперед вони стосуються негативного впливу на здоров'я. Тому сезонне переведення годинників у деяких країнах скасоване. В Україні ж дата переведення годинникових стрілок затверджена постановою Кабміну ще в 1996 році. Згідно з документом, перехід на літній час відбувається щорічно в останню неділю березня, а на зимовий — в останню неділю жовтня. Щоправда, в 2011 році все-таки була спроба скасувати переведення годинників на літній час, однак відповідна постанова так і не набрала чинності.

Що радять астрологи

Астрологи не дуже полюбляють переведення годинникових стрілок. Тому що з народженням людини (саме в конкретний час) народжується і її зоряна сталість. А з переведенням стрілок змінюється біоритм людини і складніше скласти карту життя. «Ось, наприклад, жінка каже, що народила дівчинку рівно о третій годині ночі. А з переведенням годинників виходить, що о другій годині. З цього моменту вже складно побудувати довгограючий прогноз життя», — пояснив астролог Влад Росс. Що стосується зайвої години в цьому році, то астролог запевнив, що для українців цей день не принесе нічого поганого, навпаки, потрібно налаштовувати себе на позитив. «Місяць буде зростаючим, у Водолії. У цей час краще розслабитися, не призначати важливих заходів, зустрічей. Все має відбуватися спонтанно. Руйнівних тенденцій я також не бачу. Навпаки, це час чогось нового, закладка нового фундаменту. Зміна розташування стрілок годинника буде тільки благотворно впливати на кожну особу і на Україну в цілому. Крім того, на небі в цей період з'єднання Сонця і Юпітера. Тому варто почати щось нове: нові відносини, кар'єру. Загроз здоров'ю ніяких не бачу», — розповів Влад Росс.

Як легко адаптуватися до переведення часу

Внутрішній годинник буде стверджувати, що вже, наприклад, 23-тя година, і пора йти спати, а на годиннику буде все ще 22-га. Багатьом потрібен певний час, щоб адаптуватися до часових змін. Спеціаліст з питань сну Річард Шейн в своїй колонці, розміщеній на сайті видання The Huffington Post, дав кілька порад, які допоможуть звикнути до нового ритму.
1. У вихідні ви, напевно, спите довше, тож ваш організм зможе пристосуватися до більш пізнього засинання. 2. Протягом тижня до дня переведення часу почніть лягати спати трохи пізніше: щодня зсовуючи графік на 15 хвилин. Це допоможе поступово зміщувати ваші ритми сну і синхронізувати їх зі зміною часу. 3. Також протягом тижня спробуйте потроху зміщувати час вечері. Це допоможе структурувати ваш вечір і трохи пересунути час перед сном. 4. Відрегулюйте освітлення у вашому домі. Відкривайте штори, як тільки ви прокинетеся. Увечері затемняйте кімнату, щоб заспокоїтися перед сном. 5. Регулюйте яскравість світла в кімнаті, поступово зменшуючи освітлення з наближенням закінчення дня. 6. Починайте приготування до сну і потроху заспокоюйтеся за годину до моменту, коли настає час для сну згідно з новим графіком. Раніше, до переведення часу, в цей час ви вже спали. 7. Тепла ванна є чудовим способом, щоб розслабитися перед сном. 8. Кофеїн і алкоголь заважають як циклу сну, так і неспання. За день чи два до переведення часу обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше і природно змістити графік сну. 9. Якщо вам потрібно подрімати в середині дня, зробіть це трохи пізніше, ніж зазвичай, і не довше 30 хвилин.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також