Рівнянка просить у Кабміну на дорогі ліки

1030 0

Ми у соцмережах:

Рівнянка просить у Кабміну на дорогі ліки

Після того, як 26-рівнянка Людмила Новіцька дізналася про свою хворобу й про те, скільки коштує лікування, вона зареєструвала на сайті Кабміну петицію, в якій просить переглянути програми допомоги людям з розсіяним склерозом і збільшити державне фінансування на 2020 рік. А саме, внести у державні закупівлі препарат для його лікування. Щоб петицію розглянули, вона має набрати не менше 25000 голосів.

Про хворобу жінка дізналася кілька місяців тому. Довелося пройти чимало лікарів та обстежень, поки встановили діагноз. З’ясувалося, що хворі на розсіяний склероз можуть стати на облік в обласній лікарні, але для цього теж потрібно здати аналізи та пройти багато обстежень.

Для лікування призначають різні препарати, один з них коштує близько 25 тисяч гривень, і оплачувати його мають самі хворі, бо в державних програмах його немає. Відтак Людмила Новіцька, аби допомогти сотням людей з таким самим діагнозом, і зареєструвала петицію з проханням збільшити державне фінансування у 2020 році й внести в перелік державних закупівель препарат Окревус. Вона першою й підтримала свою петицію на сайті.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук вважає, що лікування усіх рідкісних, вроджених чи набутих, тяжких хвороб має бути повністю оплачено державою, оскільки жоден місцевий бюджет не може «потягнути» такі суми, не кажучи вже про самих хворих. Про це, каже, інформували Мінфін та МОЗ. Але яким буде фінансування медичних витрат у 2020 році — він поки сказати не може, й гарантувати, що потреби будуть повністю покриті, теж.

— В обласній лікарні діє програма лікування розсіяного склерозу, але вона і на 50% не покриває потребу, — каже Юрій Осіпчук. — Як буде наступного року — до прийняття бюджету області і врахування всіх субвенцій я сказати не можу. Ми надали для розрахунку показники фінансування цього року. Сподіваюся, що коли з 1 квітня 2020 року розпочнеться наступний етап медичної реформи, лікарні будуть отримувати кошти на лікування кожного пацієнта за фактом отримання послуги. Щоправда, лікарні мають пройти певний шлях, аби Національна служба здоров’я уклала з ними угоди й відкрила їм фінансування.

Розсіяний склероз — хронічне захворювання, яке уражає зорові нерви, головний та спинний мозок і з часом може призводити до серйозних порушень та інвалідності. Причини розвитку хвороби достеменно невідомі. На розсіяний склероз в Україні хворіють понад 20 тис. осіб у віці 20-40 років, методів лікування до повного одужання поки що не існує. Тому важливе зниження активності розвитку хвороби на якомога ранній стадії, аби зменшити швидкість інвалідизації хворого. Препарат, за який просить Людмила Новіцька, в Україні зареєстровано у 2017 році. Але через його високу вартість лікування власним коштом неможливе.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також