«Мільйони на них даємо, а ніякого впливу не маємо!» — нарікають рівненські чиновники. І тепер хочуть не лише «годувати», а й керувати усіма місцевими закладами профтехосвіти. Для цього місто забере їх на свій баланс — разом з приміщеннями, землею, штатом та усім майном.
Василь Харковець
Василь Харковець, начальник міського управління освіти:
— Позаторік змінилося законодавство, тож утримувати заклади профтехосвіти на території обласних центрів мають за рахунок місцевих бюджетів. У 2016-му місто виділило на утримання закладів профтехосвітиу 50,5 млн. гривень, а у 2017-му потрібно уже 59 мільйонів! Склалася ситуація, що місто зобов'язане утримувати заклади профтехосвіти, але не може впливати на управлінські процеси у них. Хоча в законі передбачено, що з державної форми власності вони мають перейти до комунальної. Але процедура передачі і взяття на баланс цілісних майнових комплексів закладів — непроста і тривала. До речі, загалом у цих п'яти закладах в Рівному навчається майже 3,2 тисячі студентів.
Микола Яцков, директор технічного коледжу НУВГП:
— Ми готові до цього і підтримаємо це рішення. Паспортизацію будівлі уже провели, земля перебуває у постійному користуванні університету.
Андрій Кузьмич, заступник директора ДПТ НЗ «Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну», депутат міської ради Рівного:
— Справді, без цієї підтримки нам було б складно. Та на мою думку, в акті передачі треба обов'язково прописати в умовах деякі важливі речі. Зокрема, що цілісні майнові комплекси закладів передаються без зміни цільового призначення — щоб там потім не «виросли» ніякі багатоповерхівки чи культові споруди, щоб не було перепрофілювання, щоб територія і приміщення не могли бути продані (можливо, навіть мораторій на це накласти!) і щоб не було скорочення чисельності колективів. Навіть якщо це прописано в законі, прописати ще раз в документах буде не зайвим.