Школяр патрулював із поліцейськими

1092 0

Ми у соцмережах:

Школяр патрулював із поліцейськими

Працівників поліції 16-річний Богдан Мороз уявляв похмурими, серйозними чоловіками поважного віку. Натомість виявилось, що поліцейські групи реагування патрульної поліції, з якими провів день на службі, — молоді, комунікабельні та приємні у спілкуванні. А труднощі в роботі, на думку хлопця, зумовлені упередженим ставленням громадян до правоохоронців і низьким рівнем законослухняності.

Вараський відділ поліції повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці, що під час проведення профорієнтаційного заходу «ПрофіСтарт: обери професію — сплануй майбутнє», до якого долучилися працівники Вараського відділу поліції, місцеві старшокласники висловили побажання провести з поліцейськими хоч б одне чергування. Ініціатором виступив Богдан Мороз, учень Вараської ЗОШ №1, який до того ж є ще й членом молодіжної ради міста.

Саме там він першопочатково запропонував реалізувати серед школярів спільно із місцевим відділом поліції проект стажування в поліції або «День із поліцейським». Оскільки він був автором ідеї, то молодіжна рада делегувала розпочати його першим.

Зі слів Богдана, подібний задум у нього виник із двох причин: йому цікаво було побачити службу в поліції із середини, а по-друге — ще не визначився, яку професію у майбутньому хотів би обрати.

Хлопець заступив на чергування разом із групою реагування патрульної поліції Вараського ВП. Разом із поліцейськими розшукав обвинуваченого, що не з’явився на розгляд справи у суді, та вручив йому повістку про виклик на наступне судове засідання.

Також на прохання місцевого жителя правоохоронці разом із юним помічником допомогли доставити хворого родича до лікаря-нарколога для направлення на проходження лікування у спеціалізованому закладі.

А вже на вулиці Ринкова у Вараші поліцейські виявили порушення правил дорожнього руху – зупинку автомобіля на посадковому майданчику для маршрутних транспортних засобів. Відносно водія винесли постанову за частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ось у цьому випадку і стало прикро Богдану Морозу за поведінку місцевого жителя. У відповідь на зауваження поліцейських водій, аби уникнути покарання, почав хитрувати, що зупинка була вимушеною, нібито через поломку авто, що він відразу увімкнув «аварійку». Хоча і патрульні, і старшокласник бачили, що це не відповідає дійсності.

Довелося в цей день одинадцятикласнику із «колегами» доставляти до місцевих установ та організацій і запити слідчих про надання документів та інформації, необхідних для досудових розслідувань кримінальних проваджень.

Також отримав школяр і відповіді на численні запитання, які виникали під час несення служби. Це і як здійснюється реєстрація та реагування на виклики, що надходять на телефонну лінію «102», хто та з якими повідомленнями звертається до поліції, особи якого віку найчастіше є заявниками, якого виду виклики найпоширеніші і у які періоди надходить найбільша кількість звернень.

Тож, патрулюючи місто разом із поліцейськими, хлопець зміг побачити їхню щоденну роботу – не ту, що показують у кіно, а реальну: буденну та без прикрас.

Як додав наостанок Богдан Мороз, він хоч поліцейською службою і зацікавився, однак одного дня недостатньо, аби вникнути у тонкощі роботи всіх підрозділів. А от поповнити лави правоохоронців – реально можливий варіант для нього у майбутньому.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також