Скільки коштують «безкоштовні» пологи?

24023 19

Новина, що Вікторія Єнікеєва знову очолила обласний перинатальний центр, викликала жваву дискусію у Рівному. Бо заклад хоч і спеціалізований, народжувати у ньому хочуть навіть ті, хто не має проблемної вагітності. Перш за все тому, що умови перебування у ньому значно кращі, аніж у більшості пологових будинках області. Факт, що п.Єнікеєва залишилася на посаді, нікого не дивує. Але багатьох обурили її слова членам конкурсної комісії, що у закладі борються з корупцією. Відомо ж бо: за пологи, які відповідно до чинного законодавства є безоплатними — і на цьому наголошує сама п.Єнікеєва — у перинатальному беруть кошти, причому не у гривнях.

Вікторія Єнікеєва була єдиною кандидаткою на посаду головного лікаря обласного перинатального центру. Найімовірніше, конкурентів не було, оскільки всі прекрасно розуміють: конкурси обрана облрадою комісія проводить для протоколу, насправді ж вирішують, хто керуватиме тим чи іншим закладом, в облраді та ОДА.

Під час конкурсу, тим не менше, п.Єнікеєва розповіла про свої подальші плани на посаді. І звучали вони доволі перспективно. Так, за її словами, на базі перинатального хочуть створити перший на Західній Україні банк донорського молока. Наразі такий лише починає працювати у Києві. За словами керівниці перинатального, молоко, яке прирівнюють до лікарського препарату, безкоштовно надаватимуть хворим та недоношеним діткам перинатального, обласної дитячої лікарні та районних лікарень. Також Вікторія Єнікеєва хоче створити інформаційно-телекомунікаційну систему у закладі, зробити автономне опалення та відкрити симуляційний центр для навчання лікарів.

Але найважливіше — медзаклад у рамках реформи стане комунальним підприємством, відповідний проект рішення уже подано обласній раді. За словами пані Єнікеєвої, після реорганізації перинатальний шукатиме нові джерела фінансування. Окрім надходжень від національного страховика та обласного бюджету, залучатиме кошти благодійних фондів, страхових компаній та, як сподіваються, пацієнтів. Вікторія Єнікеєва наголосила, що в Україні діє мораторій на платні послуги з материнства та дитинства, проте вона сподівається, що можна буде надавати їх у гінекологічному, амбулаторному напрямках, які має заклад, та пропонувати за доплату перебування у палатах покращеного комфорту.

Те, що у закладі тільки планують вводити «платні послуги» у багатьох рівнян викликало саркастичну реакцію. У соціальних мережах десятки людей почали писати, скільки платили за пологи у перинатальному. Розповідають, що за природні пологи лікарям дають від 100 доларів, за кесарів розтин — 300-500. Від кількох сотень до кількох тисяч гривень витрачають також на медикаменти. Окрім того, додають, що мешканки Рівного, які не мають патології, але хочуть народжувати у перинатальному, сплачують вже офіційні благодійні внески.

Платять «подяку» лікарям, втім, далеко не всі. Проте багато батьків бояться народжувати, попередньо не домовившись із лікарем. Мовляв, ставлення тоді значно гірше, тож ліпше віддати суму, але отримати належний догляд. Доходить навіть до комічних ситуацій: гроші дають за своїх дружин правоохоронці, які борються з корупцією у сфері медицини.

Також, варто зазначити, багато рівнян підтримують таку форму подяки, бо у лікарів офіційно малі зарплати. Нарікають тільки на тих, хто бере гроші до пологів, а не опісля. Те ж саме — у міському пологовому. Проте суми «подяк», як розповідають, там трохи менші.

Вікторія Єнікеєва розповіді рівнян вперто заперечує, не підтверджує навіть про благодійні внески для рівнянок:

— Пологи — безкоштовні. Три роки тому, коли мене обирали головним лікарем, теж говорили, що у закладі беруть якісь кошти поза благодійними внесками. Я тоді зазначала і зараз кажу: якщо у когось є факти, що у перинатальному центрі вимагають кошти, будь ласка, звертайтеся у правоохоронні органи. За три роки — жодного такого звернення не було. Тепер знову починається те ж саме безпідставне коментування.

Благодійний внесок сплачують лише ті, хто бажає, і тільки через термінал. Сум ніхто не озвучує — усе за бажанням пацієнта. Мешканок Рівного, які не мають патологій та хочуть народжувати у нас, ми приймаємо лише за наявності вільних місць. Заяви від рівнянок я розглядаю без будь-яких грошових відносин. Ця послуга не платна, бо платних послуг у нас наразі немає. Кожна жінка може підтвердити: я запитую про покази для пологів у закладі третинного рівня. Жінки, які мають покази, народжують у нас безвідмовно, тим, хто не має, відповідаю, що можемо їх прийняти, якщо будуть місця.

Із медикаментами у нас є проблема — це лягає на плечі пацієнток. Але ми шукаємо джерела фінансування, щоб жінкам не доводилося купувати витратні матеріали. Чекаємо результатів реформи, коли кошти будуть ходити за пацієнтом, тоді пологи повністю оплачуватиме держава.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Анонім 12:25, 19.07.2018

  Ага тільки коли я приїхала з переймами та відійшовшими водами до перинатального (бо був найближче) вночі мене відправили у Клевань (районна прописка) зі словами що є указ від керівництва не приймати без благодійного внеску (1000грн) і ми поїхали на Мірющенка там сказали що не мають права мене не прийняти і ставлення було чудове без всяких внесків і домовленостей.

 • Анонім 02:28, 19.07.2018

  Та вона сама бере баснословні хабарі, 5 років тому 300 доларів загнула! Більш корумпованого закладу важко знайти! Хоч би закрила рота да вже мовчала про свою « безкоштовну медицину»???????????

 • Анонім 08:14, 19.07.2018

  В Острозі прекрасний пологовий будинок і хабарів не беруть!!!

 • анонім 11:45, 19.07.2018

  В нас був плановий кесерів розтин 2раз за 2 роки звернулися до них так як перший був у них . у 2015 році обішовся 10 тисяч 4 подяка прийшов після пологів лікар і вимагав розрахуватися. 6 тисяч ліки і наркоз. Чого 4 бо мали бути пологи а дійшли до операційної. у 2017 коли звернулися планово Юрчик сказав 10 тисяч на бригаду плюс ліки і все остальне нарахували 16 . Пішли до Лічнера нарахували 14 тис. Розвернулися поїхали у Клевань домовилися там обійшлося 1.5 тисячі гривень ліки і нитки і 700 гривень наркоз і без усяких подяк обійшлися а відношення краще ніж у 2015 у Перинотальному.

 • Анон 05:43, 20.07.2018

  Якщо вернулась Єнікєєва то нічого там не зміниться і перспектив, які вона розповіла так само. Вона ж сама найперший і найбільший хабарник. Її наглості немає меж! Ви тільки заходите в її кабінет на консультацію, а вона вже тяне руку показуючи "давай бабло" і якщо не покладеш в це копито нічого то і розмови ніякої не буде.

 • Ольг 10:49, 20.07.2018

  Це вже не смішно, що заяви п.Єнікєєва підписує без благодійних внесків - не підписує. І сума фіксована! А персонал взагалі різний. Бабок треба гнати на пенсію. Бо така одна мені угробила перші прикладання до грудей. Кричала на мене, що дитина голодна і якщо з нею, щось станеться, то це мені на совість на все життя. Всунула пляшку з сумішшю дитині після чого вона груди не взяла більше. Вже вдома спачали ГВ з консультантом.А так все чудово і лікарі, і умови.

 • Ника 03:07, 21.07.2018

  Ага безкоштовно. Якби не так. Не давно сестра народжувала там. Сумму не озвучувала, але сказала, що нормально так відвалили добровільно-примусового внеску.

 • Оксана 12:28, 22.07.2018

  Кесареве на тижні: 4 тисячі лікарю, 4 тисячі ліки і 2,5 наркоз (сказали самі),а 1000 тисяча благодійного та на кожному поверсі де лежиш купуєш на палатупо2 упаковки мішків, мало і т. д. близько 400 грн, а паперових рушників більше 10, хоч куди дівають не зрозуміло, скоріше за все здають назад в аптеку, оскільки навіть на першому поверсі в туалеті за 2 місяці не побачила ні паперу ні рушника! Вишка! Далі по грошах прийшли і сказали що за палату на 5 потрібно заплатити 300 грн, це вже як туди перевели і на другий день, лікарям всім плати якщо хочеш знати з о це і що з тобою чи дитиною, тому що про лікарську якусь елементарну етику там всі забули давно, ніхто з старших медиків жодного разу не представився, не має відповідного бейджик, лише молодий дитячий педіатр прийшла і сказала що вона хоча б педіатр, а так взагалі як ти там ніхто і хто зна чого знаходишся. Мовчу про лікування дитину, тут взагалі йде лише викачування грошей а все лікування проводиш сам.Після кесаревого ніхто не прийшов на 3 день і не запитав як і що ти, враз що оперував забігає на 1хвилину, глянув що жива і побіг так щоб ніхто нічого не встиг запитати, про грудне вигодовування то за 2 тижні ніхто навіть не запитав як і що з грудьми чи кормою і як треба, хоч перша дитина! Це не лише до нас так, а всіх хто був в той час з нами в палатах на всіх 2,3,1,5 поверсі все те саме. Ціна за кесареве лише була різна, що залежить від лікаря від 100 і до 500 уо. Загалом народження дитини нам обійшлося в 16-20 тися, вже й не рахували потім)))) як кожен з батьків думали щоб скоріше виписали і дитина була здорова! А нервів то ...Нікому не раджу! Хіба дуже багатим, відомим і по знайомству, а середньому класу краще минати стороною такі заклади здоров`я!

 • Нещодавна породілля 03:16, 22.07.2018

  Шановна п.Єнікеєва. Не смішіть людей і не будьте посміховисько. Ми живемо у 21 столітті і абсолютно прекрасно все розуміємо про суми, які ви "возите подяки" для того щоб втриматись на вашому місці. І, як вже вище зазначалось, суми благодійного внеску стабільні - 1000 грн.і більше. Без квитанції про проплату навіть на поріг кабінету до вас, п. Єнікеєва, не зайти. За ті кошти, які ви збираєтеся в рік з породіль, які тільки бажають народити, можна за 2 роки вибудувати ще один перенатальний. Команда лікарів хороша, не всі корумповані, є людяність, але там так заведено: щоб потрапити на роботу - від трьох зелених, щоб утриматись - так само подяки. І не в тому річ що люди дають, а в тому, що люди не довіряють вам (лікарям) які покликані допомагати а не "бабки зшибати" за все підряд, отже і змушені віддавати останнє, аби бути впевненими у народженні здорових діток. Тепер головне питання: чому наші чиновники і далі продовжують робити з людей "дурнів" і влаштовувати такого роду "показухи".....

 • Злая беременная 06:55, 22.07.2018

  Скоро буду рожать в этом перинатальном) 1000 грн уже внесли. Сумы за роды тоже озвучены. Терпимо но я так понимаю по ходу дела все увеличится. Но дай бог я не увижу в туалетах той туалетной бумаги и полотенец.)) каждая кто там лежит их покупает! Должен уже быть построен отдельный склад для этого добра. Так что берегитесь милые мед сестры со списками)) мне похер на последующее отношение ко мне. Привыкли недовольными рожами всех запугивать.

 • З Катя 08:54, 22.07.2018

  Нема благодійних?як можна так брехати?навіть якщо й з района направили,на другий день сказали заплатити благодійні через термінал(забула назву поу,вроді ескулап,не на рахунок перинатального).зато коли температура піднялась,кров медсестра не захотіла брати,бо не було скарифікатора,йди купляй в аптеці на 1 поверсі.

 • Мама трьох принцес 12:31, 23.07.2018

  Родила там в 2014, і в 2016....так от, кращого лікаря ніж Харитонов Олександр Сергійович я не бачила...ніяких грошей не вимагав ( совість не дозволила не віддячить), дуже гарно відноситься, переживає за кожну породіллю...всім рекомендую його

 • Анонім 12:09, 23.07.2018

  Народжували в 2014 по направлення (хворі нирки ), благодійні внески тоді були 150 гривень. Кесарили, ніхто ніяких грошей не вимагав, купили тільки операційний пакет+антибіотик.Тиждень до операції лежала у патології. Чудове відношення, хоча про післяродову негативні спогади (одна зміна лише хороша) решта хами.........

 • Мама двох діток 12:41, 23.07.2018

  Я також народумала у Харитонова двоє діток - чудовий лікар. Запитавши скільки за пологи, відповів, що немає права вимагати гроші за пологи. А чи дякувати - моя справа. Відновився гарно. Підказав як не платити благодійний внесок. То взагалі за ліки обійшлось близько 300 гривень і всякі там мішки для сміття, засоби для миття. Зауважую, вбиральню мили декілька разів на день і душ також, вчасно змінювали відра з використаним папером. Тобто, це все тратиться на нас. А у цієї пані народжувала моя кума, домовились, а вона не прийшла на пологи підписавши молодого аспіранта на "побігушках" зайшла в родзал, як дитина вже лежала на пленальному столику і загадала за пологи 300 долярів.

 • мама 01:41, 23.07.2018

  Туди реально журналістам треба попасти і на всі ці схеми зробити сюжет на ТВ, а далі писати скарги на них в усі можливі інстанції. Скільки вже можна таке терпіти... І ладно якби відношення було чи догляд, а так всім насрати на тебе з великої гори. А якщо щось пішло не так, ну то мама винна, значить були проблеми в вагітності або інфекції і вади приплетуть. І все і ти вже нічкому не треба бо грошей точно не витянути з тебе. Хоть би когось притягли до відповідальності, от того ж Лічнера два рази брали на хабарі. І що? відбувся штрафом і далі работає. А скільки дітей скалічено через відсутність грошей... Може хоть Садову притягнуть до відповідальності, але теж мало ймовірно. Затягнуть справу і закриють по строках, хоча вину й довели... Невже не бояться що прийде якийсь психічно неврівноважений батько чи родич породіллі і зробить там щось з ними...

 • Мама 07:08, 23.07.2018

  Єнікеєва-ви брехуха! !! Як тільки ви Бога не боїтеся! !!!????

 • Мама1 02:54, 05.08.2018

  Мені сказали якщо не буде квитанції що я не проплатила 1000 грн.,то мене не приймуть коли я приїду родити!!!!

 • Гість 02:13, 05.08.2018

  Зараз чомусь Харітонова не допускають до пологів!

 • Ananas 10:28, 02.12.2018

  За все ПЛАТИЛИ! Всі медикаменти після родів забрали та ще й відкупляли десь на 1000. Лікар (за домовленістю) був хороший. Відробив на всі 100% Ціни на все фіксовані та вже озвучені в коментарях.

Залиште вiдповiдь

Читайте також