Мобільний телефон або планшет — чудовий спосіб зацікавити малюка на якийсь час. Але психологи наголошують: гаджети становлять небезпеку для дитини. Зовсім відмовлятися від них теж не варто, просто потрібно знати міру.
Фахівці рекомендують ознайомити дитину з гаджетами не раніше двох років. По-перше, з міркувань безпеки, але є й інший аспект — небезпека для розвитку мовлення дитини. Щоб малюк швидше почав добре говорити, йому важливо спілкуватися з однолітками і дорослими, а граючи в ігри на телефоні, він цього не отримує.
Ще одна небезпека гаджетів для малюків криється в поганому розвитку дрібної моторики. Граючись звичайними іграшками, наприклад, конструктором, малюк розвиває моторні навички, а натискання кнопок на екрані вкрай мало цьому сприяє.
Для дітей, яким більше трьох років, можна встановлювати на телефоні чи планшеті різні розвиваючі ігри. Вони допоможуть дитині в цікавій формі освоїти рахунок, вивчити кольори, літери. Але все одно варто звертати увагу на те, скільки часу ваш малюк витрачає на ігри, щоб вони не шкодили іншим аспектам розвитку.