Спека, тож чекай смороду від сміттєзвалища, що на околиці Рівного поблизу Бармаків. Або ж пожеж, що теж не рідкість. Яка ситуація на сміттєзвалищі цьогоріч?
Валентин Мілюков
Ростислав Кралюк, директор КАТП-1728, що обслуговує полігон:
— Щоб сміттєзвалище не горіло, періодично пересипаємо грунтом шар сміття. Все сміття, яке завозять на полігон, ущільнюється бульдозером. Увесь полігон покритий пожежними рукавами, що під'єднані до гідрантів, щоб вчасно відреагувати, якщо десь виникне загоряння. Постійно чергують і пожежні бригади, створені з числа наших працівників. Зменшити ризик пожеж дозволить і видобуток біогазу на сміттєзвалищі.
Валентин Мілюков, засновник товариства «Мастеренерго Інвест»:
— Від видобутку біогазу стан полігона тільки покращиться. Та й неприємного запаху буде менше. Плануємо пробурити по полігону 38 свердловин глибиною до 15 метрів. З них по трубах будемо відкачувати газ, що накопичився під завалами сміття, і спалювати його, переробляючи на електроенергію. Плануємо видобувати приблизно 150 м3 газу за годину — це приблизно 500 кВт електроенергії за годину. Монтаж обладнання розпочнемо у липні, а добувати газ — місяців через три.
На полігоні також працює сміттєпереробний завод товариства «Укреко-Індастрі». За місяць там переробляють до 2,5 тисячі тонн твердих побутових відходів. Після сортування і переробки завод отримує 60 тонн вторинної сировини та до 100 тонн сировини для виготовлення альтернативного палива.
Щоправда, виявилося, що переробляє цей завод не тільки рівненське сміття. А й завозить… з-за кордону. Ця комерційна таємниця була розголошена митниками, які повідомили, що підприємство хотіло завезти з Литви 21 тонну запакованих у тюки відходів різних пластмас. Причому, задекларувавши його вартість у 21 євро, тоді як на митниці непотріб оцінили значно дорожче — майже 3,5 тисячі євро.