Стало відомо, якого птаха обрали символом 2024 року

3376 0

Ми у соцмережах:

Стало відомо, якого птаха обрали символом 2024 року

Горобець хатній став птахом-символом 2024 року, номінанта серед орнітологічного світу щороку визначає Українське товариство охорони птахів з 1994 року.

Як йдеться на сайті організації, традиція допомагає привернути увагу до певного виду, більше дізнатися про його спосіб життя та залучити громадськість до вивчення та охорони.

Суспільне розпитало в орнітологів, чи меншає цих птахів в Україні й на Рівненщині зокрема та чи ведуть підрахунок горобців.

Горобців стало менше. Чи правда це
Рівненський орнітолог Василь Ільчук розповів Суспільному, що є інформація, що загалом по Європі горобців за останні роки поменшало. Але точної статистики саме по Україні — немає.

- Інколи в соцмережах люди пишуть про те, що горобців зараз не видно і, можливо, вони зникли. Але це не так. Насправді вони є. Просто оскільки в сучасних містах горобцям важко знайти, де поселитися, важче знайти їжу, то вони обирають приватні сектори, села, особливо де є свійська птиця, корм. Взимку горобці тримаються зграями, тому останні роки, коли зими потеплішали, поля не сильно засніжені – цих птахів там можна побачити сотнями, – розповів Василь Ільчук.

Останні чотири роки чисельність горобців на Рівненщині не підраховували, проте є статистика за минулі роки. Як повідомив член Західноукраїнського орнітологічного товариства Владислав Гедзюк, який проводив підрахунки з 2017 по 2019 рік в адміністративних межах Рівного, в той період горобців хатніх було 1000-1200 пар, а польових – спочатку близько 800 пар, потім їх чисельність збільшилася до 1200-1300 пар.

Цікаві факти про горобців, опубліковані Нобельським національним природним парком:
горобець важить близько 30 грамів, а його мозок – 1 грам, тому горобець серед пернатих – найбільш мізкуватий;

незважаючи на маленькі розміри пташки, в шиї горобця більше хребців, ніж в шиї жирафа – у горобця їх 14, а у жирафа – 7;

під час польоту серце горобця б’ється з частотою 1000 ударів в хвилину, коли у людини під час бігу – 140;

горобці — однолюби, вони створюють сім'ю раз на все життя;

це дуже родючі пташки, вони за кілька літніх місяців вони можуть дати по 2-3 виводки;

"купаючись" у піску, пташки можуть чистити своє пір’я;

по землі горобці пересуваються короткими стрибками, оскільки їхні короткі лапи не пристосовані для ходьби;

горобці бачать світ в рожевих відтінках, що досить незвично, адже зазвичай тварини мають чорно-білий зір.

основними хижаками для молоді горобця хатнього вважають кішок, які впольовують велику кількість недосвідчених птахів відразу після того, як ті залишають гніздо. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також