Через зміни, які вніс Кабмін, багато родин, в яких є офіційно безробітні, залишилися без субсидій на літо. Серед них — і люди, які доглядають за інвалідами.
Фото з архіву
Валерій Романюк у неопалювальний період за комунальні сплачує близько 600 грн. Минулого літа субсидія у нього була, а цього — не нарахували. Бо відтепер йому, безробітному, в органах соцзахисту відповідно до закону вписують у доходи умовний заробіток у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
— У мене син — інвалід I групи і хвора дружина. Щоб доглядати за ними, мусив звільнитися, — розповідає п.Романюк. — В управлінні соцзахисту за минулий рік мені нарахували 30 тис. грн. доходу, хоча насправді мав тільки 192 грн. — стільки отримав доплати як доглядальник за сином. Живемо ж на пенсію дружини та сина, а через ці 30 тисяч, які мені нарахували, залишилися ще й без субсидії. При цьому мушу лікувати сина, недавно він лежав у реанімації, потрібні чималі кошти на все. Як на мене, держава, змінивши норми нарахування субсидій, фактично позбавила інвалідів права на них. І йдеться також про інвалідів АТО. За ними ж також хтось доглядає, звільнившись з роботи, і за це буде позбавлений субсидії.
Роза Слободенюк, начальниця відділу соціальних виплат департаменту соцзахисту населення, повідомила, що в області небагато осіб, які доглядають за інвалідами, а тому скарг на зміни у законодавстві їм не надсилали:
— Субсидії ми скасовуємо лише тим, хто мав покупку на понад 50 тис. грн., іншим же, у кого дохід вищий, призначаємо субсидії розміром 0 грн. На опалювальний період розмір субсидії буде переглянуто.
Зазначимо, що жорсткіші норми нарахування субсидії з 1 травня діють не лише для офіційно безробітних, а й підприємців. Окрім того, відтепер, якщо родині призначають субсидію, автоматично скасовують нарахування пільг, що стосуються житлово-комунальних послуг.