Суд вніс рівнянку, яка їде з Грузії, до списку виборців

975 0

Ми у соцмережах:

Суд вніс рівнянку, яка їде з Грузії, до списку виборців

Рівненський міський суд задовольнив адміністративний позов Галини Нагорної до дільничної виборчої комісії №560930 та відділу ведення державного реєстру виборців міста Рівне з вимогою уточнити списки виборців та внести її до списку виборців у другому турі виборів президента України 21 квітня 2019 року.

До Рівненського міського суду звернулась Ірена Денищук, яка є донькою Галини Нагорної. Галина Нагорна тривалий час проживає та працює на території Грузії. Однак на день виборів, 21 квітня, жінка разом з донькою перебуватиме в Україні у місті Рівному. До України вона буде доїздити автомобілем і прибуде на територію України не раніше 19-20 квітня. Таким чином, у строки, встановлені законодавством, Галина Нагорна особисто подати заяву про зміну адреси голосування не може ні в порядку звернення до органу ведення державного реєстру виборців, а ні до суду.

10 квітня Галина Нагорна звернулася до української консульської установи в Грузії для зміни місця голосування у зв’язку із від’їздом до України, однак - отримала усну відмову у задоволенні її заяви.

18 квітня донька Ірена Денищук звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просила зобов'язати відділ ведення Державного реєстру виборців Рівненської міської ради тимчасово визначити місце голосування (виборчу дільницю) під час повторного голосування на виборах президента України Галини Нагорної на виборчу дільницю №560930, м. Рівне. Зобов’язати дільничну виборчу комісію №560930 уточнити список виборців для повторного голосування, шляхом включення до списку виборців для повторного голосування виборця Галини Нагорної. 

Судовий процес відбувся пообіді і, розглянувши позовну заяву, Рівненський міський суд вирішив: адміністративний позов Галини Нагорної до дільничної виборчої дільниці №560930 територіального виборчого округу №152, Відділу ведення державного реєстру виборців про уточнення списку виборців – задоволити. Зобов’язати дільничну виборчу комісію №560930 уточнити списки виборців та внести Галину Нагорну до списку виборців з виборів Президента України у другому турі 21 квітня. Направити рішення суду про внесення змін до списку виборців до органу ведення Державного реєстру виборців та відповідної дільничної виборчої комісії.

Громадська громадська омбудсменка Громадянської мережі ОПОРА із захисту виборчих прав Марія Цип’ящук склала позовну заяву до суду та супроводжувала консультативно впродовж судового процесу.

За словами Марії Цип’ящук, наразі у чинному виборчому законодавстві існує норма, яка унеможливлює зміну адреси голосування виборцем, що має постійне місце проживання за кордоном - інакше, ніж в Україні. При цьому, фактично із заявою про зміну адреси голосування можна звернутися не пізніше 5-ти днів до проведення голосування - до дільничної виборчої комісії чи відділу ведення державного реєстру виборців, або ж - не пізніше двох днів до дня голосування - подати таку заяву у судовому порядку. При цьому, чимало людей, які постійно проживають в іншій країні - не можуть фізично прибути в України у такі строки і змінити самостійно адресу голосування.

- У цій справі ми працювали з подібною проблемою. Певною мірою цей випадок був унікальним. По-перше, нам потрібно було довести перед судом, що зміна адреси голосування є способом уточнення до списку виборців. Це дало змогу послатися на норми Кодексу адміністративного судочинства, яке допускає подання заяви в інтересах певної особи будь-ким без спеціального уповноваження (довіреності чи договору). Також, оскільки заявниця подорожувала до України автомобілем і, відповідно, квитків у підтвердження того, що вона дійсно прибуде в України, ми надати не могли - то довелося збирати інші докази, аби переконати суд, що заявниця на день повторного голосування дійсно буде в Україні. Приємно здивувала оперативність розгляду справи, бо хоча це і є вимога законодавства [розглядати заяви про уточнення списку виборців невідкладно, якщо така заява подана за два дні до проведення голосування] ми передбачали, що, у зв’язку із завантаженістю суддів такий розгляд може затягнутися. Подану вранці заяву суд розглянув вже пообіді. Щоб встановити, що зміна адреси голосування - це дійсно воля заявниці - суд зв'язався з нею за допомогою додатку Viber, оскільки це був найпростіший засіб зв'язку, враховуючи, що жінка перебувала в дорозі. Такі мобільні та розумні рішення безперечно тішать, як і те, наскільки відповідально люди ставляться до реалізації своєї можливості активного виборчого права, - прокоментувала громадська омбудсменка Громадянської мережі ОПОРА із захисту виборчих прав Марія Цип’ящук.

Про це повідомляє Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській областя


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також