Через морози шкіра стає сухою, а губи обвітрюються. Такі симптоми виникають через різке зниження температури повітря та рівня вологості. Як доглядати за шкірою в холодну пору року і як уникнути її сухості. Адже якщо за сухою шкірою не доглядати, це може призвести до атопічного дерматиту (екземи) або інфекцій. Коли суха шкіра тріскається, бактерії можуть проникати в рану та спричиняти запалення.
Ви можете спробувати покращити стан шкіри самостійно або виконувати ці поради для профілактики.
♦ Прикривайте відкриті ділянки тіла в холодну та вітряну погоду. Взимку вдягайте шапку, шарф і рукавички.
♦ Не використовуйте жорстке мило.
♦ Одягайте гумові рукавички, коли миєте посуд і використовуєте жорсткі мийні засоби.
♦ Використовуйте гелі для душу зі зволожувальними компонентами.
♦ Користуйтеся зволожувачем повітря взимку.
♦ Мийтеся теплою, а не гарячою водою.
♦ Промокніть шкіру рушником після душу, але не тріть.
♦ Збалансовано харчуйтеся. Вживайте продукти, багаті на антиоксиданти й Омега-3 жирні кислоти — лосось, чорницю, томати, моркву, квасолю, горох, сочевицю тощо.
♦ Зволожуйте шкіру кремами та олійкою, зокрема кокосовою — вона підходить навіть для чутливих ділянок.
Але вам точно необхідно звернутися за допомогою до лікаря, якщо: стан вашої шкіри не покращується, навіть якщо ви доглядаєте за нею; сухість шкіри спричиняє почервоніння; свербіж та сухість шкіри заважають вам спати; у вас є відкриті виразки або інфекції через подряпини; великі ділянки шкіри відшаровуються чи лущаться.
Суха шкіра може свідчити про дефіцит певних вітамінів чи мінералів, а також про діабет, екзему, псоріаз та інші захворювання, тому краще проконсультуватися з лікарем.