Чорниці часто називають вітамінною бомбою. Насправді ж у плодах чорниці немає високого вмісту вітамінів, крім аскорбінової кислоти і вітаміну К.
Однак ягоди чорниці мають значну кількість інших корисних властивостей. І найбільш важливим компонентом цих ягід є поліфеноли, а саме антоціани, які надають ягоді насиченого темно-синього кольору. Це потужні антиоксиданти. Вони зменшують запалення, борються із зморшками і тьмяним кольором обличчя. Крім того, в чорницях є йод, залізо, марганець і кремній.
Весь склад ягід чорниці знижує ризик розвитку захворювань нервової системи, серцево-судинних і онкологічних захворювань, а також має гіполіпідемічні, імуномодулюючі та гепатопротекторні властивості. До складу пагонів цієї ягоди входить глікозид міртилін — речовина, що діє за принципом інсуліну, який зменшує вміст цукру в крові. Тому пагони чорниці входять до складу багатьох протидіабетичних зборів. Завдяки дубильним речовинам, їхнім в’язким властивостям чорниці використовують при гострому і хронічному розладі функцій травного тракту, особливо при проносі у дітей і дорослих. Вживання чорниць позитивно впливає на зір тих, хто багато працює за комп’ютером, але диво-засобом, на жаль, не є. Єдиний вплив, який чорниця надає на очі, — покращує кровообіг і тому знижує ризик відшарування сітківки.
Ягоди протипоказані при алергії на чорницю або вітамін С, сечокам’яній хворобі, захворюваннях підшлункової залози, підвищеній кислотності, поганому згортанні крові. Для жінок чорниці у великих кількостях не рекомендовані в період лактації та при вагітності.