Турбокільце на Боярці врятує навіть тих, у кого відмовили «гальма»

3700 0

Ми у соцмережах:

фото: Радіо Трек

Будівництво так званого турбокільця на перехресті вулиць Макарова-Дубенська знову стало актуальною темою у Рівному. Поки що — для обговорення. Днями міський голова Олександр Третяк заявив: спорудження цієї транспортної розв’язки для нього пріоритетне питання. Тож спеціалісти терміново готують документи для того, щоб міська рада вже цього року профінансувала будівництво турбокільця. Йдеться щонайменше про 20 мільйонів гривень. Чи знайдеться така сума у бюджеті, чи ж виявиться, що є більш пріоритетні проблеми?

Раніше, ще як тільки взялися за реконструкцію дороги на Макарова, так само завзято говорили чиновники про необхідність облаштування тут транспортної розв’язки, адже це місце великої концентрації ДТП. Але торік міськрада відмовилась фінансувати цей дорогий проєкт — не вистачало коштів у бюджеті.

Сергій Кушнір, начальник міського управління капітального будівництва:

— Просимо у депутатів гроші на будівництво кільця уже не перший рік. Документація для початку робіт на завершальній стадії. Залишилося тільки отримати позитивний висновок експертизи. Для будівництва потрібно приблизно 23 млн грн. Точна цифра буде відома після експертизи. Потрібно розуміти, що це великий обсяг робіт. Адже сама дорога на тому перехресті широка, а зведення кільця є складним процесом.

Олег Піщанський, заступник міського голови з питань архітектури:

— Наразі ми формуємо пропозиції депутатам, що можна зробити в місті за кошти з бюджету розвитку. Завершення реконструкції вулиць Макарова-Дубенська у нас в пріоритеті. Позиція міського голови — зробити щось із цієї транспортною розв’язкою, бо там величезна кількість ДТП. Європейський досвід свідчить, що кільцеві розв’язки зменшують смертність при ДТП та частково згладжують результати помилки водіїв. Навіть коли відмовили гальма, то автомобіль просто в’їде у кільце, але не зіб’є людину на пішохідному переході.

Павло Алексєвич, голова бюджетної комісії, депутат «ЄС»:

— Про це турбокільце говоримо вже три роки, а починали ще тоді, коли ми не були міськими депутатами. У цьому місці найбільша кількість ДТП в Рівному. Тому його будівництво — це дуже потрібна ініціатива для міста. І бюджетна комісія, і фракція, і наша партія будуть підтримувати цей проєкт.

Святослав Стельмащук, міський депутат з фракції «Рівне Разом»:

— Кільце там дуже потрібне. Але вимагатимемо залучити спеціалістів, які правильно обрахують його вартість раз і назавжди. Особисто я після стадіону «Авангард» чиновникам УКБ не довіряю. Всі пам’ятають ситуацію, коли вартість стадіону з 200 мільйонів зросла до півмільярда. Якщо вартість будівництва кільця буде підйомною для бюджету, то можна виділяти гроші. Варто розуміти, що, окрім будівництва кільця, там ще потрібно ремонтувати частину вулиці Макарова, яка вся у вибоїнах.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також