Санаторно-оздоровчий комплекс «Джерельце», що в Олександрії Рівненського району, торік виграв тендер на реабілітацію військовослужбовців. Передбачалось, що психологічну допомогу у таборі отримають 600 бійців, і за кожного з держбюджету перекажуть по 5 тисяч гривень. Щоправда, за документами, у «Джерельці» оздоровлювались лише 198 учасників АТО, тож із бюджету табір отримав 1,1 млн. грн. Волонтери запідозрили «Джерельце» у тому, що насправді військовослужбовців у таборі взагалі не було.
Алла Кучер
Волонтери звернулись у СБУ, щоб перевірили, чи не було у таборі махінацій, пов'язаних із грошима для учасників АТО. Адже у травні «Джерельце» стало переможцем ще одного тендера — на реабілітацію 190 учасників АТО за понад мільйон гривень.
Діана Гордійчук, депутатка обласної ради:
— До мене, як до волонтера, звернулися воїни, розповівши, що насправді їм на банківську картку перевели по 1,5 тисячі гривень, аби вони засвідчили, що проходили реабілітацію, якої насправді не було. СБУ порушила кримінальне провадження за фактом розкрадання державних коштів. Я б радила директорці табору зізнатися у цьому і відмовитися від тендера, бо нормальної психологічної допомоги табір не зможе забезпечити.
Алла Кучер, директорка «Джерельця»:
— У нас було 198 бійців з Рівненської, Миколаївської та Дніпропетровської областей, на усіх ми маємо потрібні підтверджувальні документи, які надали СБУ. Тих, хто проходив у нас реабілітацію, вже викликали на допити. Викликали навіть тих, кого у нас не було. По 1,5 тисячі гривень ми справді давали — це компенсація за проїзд, яка була передбачена у договорі. Від тендера, який виграли нещодавно, відмовлятися не будемо.
Цією ситуацією зацікавились і депутати обласної ради — хочуть розібратися, чому в тендері на реабілітацію учасників АТО не виграв обласний госпіталь ветеранів війни, адже пропонував меншу суму і має кращі умови, аніж «Джерельце». Тендерний комітет йому відмовив через формальність — госпіталь недосконало підготував документи.