Олену Карпюк, уродженку Млинівщини, "Правий сектор" висунув у нардепи. Сьомою у списку. Найбільша заслуга Олени Карпюк в тому, що вона дружина унсовця Миколи Карпюка, теж вихідця з Рівненщини, якого у березні викрала російська ФСБ і нині тримає у СІЗО. У 36-річної домогосподарки є шанси розпочати політичну кар'єру, про яку вона досі й не мріяла.
Олена Карпюк
Микола Карпюк відомий рівнянам як один із перших членів УНСО. Останнім часом він був заступником Юрія Шухевича, засновника організації, та одним із лідерів "Правого сектора". З Оленою Микола Карпюк одружений майже 14 років, виховують дев'ятирічного сина Тараса. Живе у Києві. Але часто бувають і в Рівному, і на Млинівщині. Кореспондент "РВ" розпитав пані Олену про те, що їй відомо про свого викраденого чоловіка та чому вона погодилась балотуватись у нардепи.
— Коли ви востаннє бачили свого чоловіка?
— Микола зник 17 березня, у понеділок. Востаннє я його бачила та розмовляла з ним у неділю напередодні. А уже 21 березня мені зателефонував слідчий з міста Єсентуки, це у Росії, неподалік Чечні, і повідомив, що мій чоловік у них. Дзвінок був о третій ночі, за їхнім часом — п'ята ранку.
— Колеги вашого чоловіка розповідали, як його викрали?
— У той день Микола був зі своїм кумом, хресним нашої дитини. Кум та водій авто, яким вони їхали, також зникли. Їх затримали на кордоні і на 14 днів посадили у СІЗО Брянська. З Брянська усе й почалося... У Чернігівській області у кума є земля — він підприємець і часто туди їздить. Можливо, і тоді вони їздили до нього...
— Проте вашого кума відпустили. Він не розповідав, як і де саме їх затримали?
— Я з кумом відтоді мало спілкувалася. Це моє особисте… Тож за яких обставин їх затримали, він мені не пояснював. Взагалі про Миколу мені мало що відомо. Був лист від слідчого, але заднім числом, що Миколу просять з'явитися в Єсентуки, бо він підозрюється в участі у чеченській війні 1994 року, хоча всі знають, що він там не був. Наймала адвокатів, які їздили у Росію. Вони мені розповіли, що Миколу тримають у СІЗО у Владикавказі, за кілометрів 200 від Єсентуків, де й проходять суди. Адвокати намагалися потрапити на суд 15 серпня. Їм пообіцяли зустріч з Миколою. Вони ознайомились із матеріалами, а потім їм повідомили, що суд відбувся напередодні. Наступне засідання перенесли на 21 жовтня.
— Ви зверталися, можливо, у посольство? "Правий сектор" вам допомагав?
— Не знаю, чи "Правий сектор" щось робив. А я писала листи в міністерства закордонних справ і Росії, й України. З українського МЗС 15 липня надійшов короткий лист, в якому повідомили, що вони знають про Миколу і займаються цим питанням. Більше ні про що мене не повідомляли. Написала лист до СБУ, щоб Миколу включили до програми обміну затриманими. Але думаю, що до виборів ні Надію Савченко, ні мого чоловіка обмінювати не будуть.
— "Правий сектор" включив вас у свій виборчий список. Це попередньо обговорювалось?
— Це була несподіванка. Було приємно, що хлопці мене не забули. Вважаю, якщо у парламент прийде "Правий сектор" і я, то ми зможемо більше зробити для Миколи і для України.