Відомий рівненський лікар радить хворим не кашляти на сусідів та не панікувати

1257 0

Ми у соцмережах:

Відомий рівненський лікар радить хворим не кашляти на сусідів та не панікувати

Відомий рівненський дитячий лікар Павло Сільковський розповів сьогодні у Фейсбуці про кашель, бо його попросили це зробити пацієнти, в яких виникло чимало запитань.

Він виклав на своїй сторінці в соцмережі  кілька тез і пояснень:
- Кашель передусім слід розуміти не як хворобу, а як захисні властивості організму. Якщо в канатному парку забрати страховку, на сходових маршах прибрати перила, а в телефонах відключити функцію будильника, то швидше за все на виході отримаєш великі проблеми. Якщо в намаганні допомогти дитині, батьки борються з кашлем, з дуже великою долею ймовірності вийде гірше.
- Людина не кашляє, якщо в дихальних шляхах нічого немає, або якщо кашлеві рецептори не подразнюються. І навпаки, кашель найчастіше виникає для того, щоб викинути з дихальних шляхів усе непотрібне, що туди потрапило чи там утворилося. Якщо ми примусово поборемо кашель, можемо втратити можливість позбавитися від непотрібу, який чомусь появився у дихальних шляхах.
- Бацили не цікавляться тканиною бронхів чи легенів. Найперше, їх цікавить мокротиння, слиз, які утворюються в бронхах і саме це є найкращим поживним середовищем, на якому масово множаться мікроби. І саме це найчастіше призводить до ускладнень. Задача організму - якомога швидше і краще звільнитися від зайвого мокротиння. І саме тому він включає механізм очищення через кашель. І саме продуктивний кашель може стати найкращою профілактикою можливих ускладнень.
- Викашляти мокротиння з бронхів не так просто. І навіть не тому, що слиз густий. Анатомія бронхів складна і мокротиння виходить поступово, піднімаючись знизу доверху. Кашльові поштовхи трошки пришвидшують цей процес. В'язка консистенція мокротиння сприяє тому, що воно затримується на верхніх поверхах і не стікає знову донизу.
- Необгрунтоване захоплення відхаркуючими препаратами призводить до того, що мокротиння стає ріденьким і не може піднятися війчастим епітелієм бронхів. Рідкий слиз опускається донизу і там застоюється. Кашлеві поштовхи не можуть виштовхати його з нижніх відділів бронхів, а застій слизу легко може посприяти запаленню легенів. Саме тому доказова медицина забороняє розріджувальні засоби для дітей раннього віку.
- Кашель - це симптом, який виникає у відповідь на якийсь подразник. Задача лікаря - не лікувати кашель, а відшукати подразник, який цей кашель викликав. І боротися з ним. Кашель може бути через утворення надлишкового мокротиння внаслідок запального процесу. Кашляти можуть через стороннє тіло в дихальних шляхах, через спазми повітроносних шляхів. Кашель викликає алергія, ураження кашльових рецепторів, навіть деякі паразити. Саме тому порадьтеся з вашим лікарем, якщо у вас чи вашої дитини виник незрозумілий кашель.
- Якщо кашель викликаний мокротинням, то не варто з ним боротися. Варто дякувати Богу, що створив у нас такий прекрасний захисний рефлекс. І дати можливість організму зробити те, що він вміє: через кашель позбавитися від сміття в зазвичай чистих дихальних шляхах. Інколи, потрібно трошки допомогти. Важливо не переборщити. Бо буде гірше. Головне тут, мабуть, не кашляти на сусіда. Не робити паніку. А виходити на вулицю і викашлювати там усе на здоров'я. І воно дійсно відновиться швидше.
Будьте здоровими! 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також