Які продукти містять найбільше вітаміну Д

848 0

Ми у соцмережах:

Які продукти містять найбільше вітаміну Д

Вітамін D  —  це життєво важливий компонент для здоров'я кісток та імунної системи. Його дефіцит може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. В Україні є чимало продуктів, що містять цей вітамін, але дізнаємося також про самі причини виникнення дефіциту.

Продукти в Україні, які містять вітамін Д

Вітамін Д в продуктах визначає активну форму вітаміну D у харчуванні. Ось список продуктів, що є джерелами цього вітаміну:

 • Риба (тунець, лосось, сардина).
 • Риб'ячий жир.
 • Яйця.
 • Гриби.
 • Молочні продукти, збагачені вітаміном D.

Дефіцит вітаміну D може виникнути при недостатньому вживанні продуктів, що його містять, або незадовільному продукуванню вітаміну під впливом сонячних променів. Симптоми можуть включати:

 • Недостатнє вживання вітаміну в харчуванні. Люди, які не отримують достатньої кількості вітаміну D з харчування, можуть страждати від його дефіциту. Вегетаріанці або особи, які не вживають достатньо жирних риб або інших продуктів, збагачених вітаміном D, можуть бути в групі ризику.
 • Недостатнє продукування вітаміну в шкірі. Вітамін D виробляється в шкірі під впливом сонячного світла. Особи, які живуть в регіонах з низьким сонячним випромінюванням або які ведуть закритий спосіб життя, можуть зазнавати дефіциту.
 •  Проблеми з його обробкою в організмі. Захворювання печінки або нирок можуть перешкоджати правильному перетворенню вітаміну D в активну форму в організмі, що може призвести до дефіциту.
 • Недостатній прийом жирів. Оскільки нутрієнт є жиророзчинним вітаміном, проблеми з засвоєнням жирів можуть знизити засвоєння, призводячи до його дефіциту.
 •  Особливості шкіри. Темний колір шкіри може зменшити здатність шкіри виробляти вітамін D від сонячного світла, відтак, збільшуючи ризик дефіциту.

Як компенсувати дефіцит, що виникає при недостатньому харчуванні

Завдяки препаратам, таким як Детримакс® с витаміном Д, можна легко відновити нормальний рівень вітаміну D в організмі. Официальный сайт Детримакс® надає всю необхідну інформацію про продукт і його застосування, а також аптеки, в яких можна придбати дієтичну добавку.

Вітамін D життєво важливий для здоров'я, і його дефіцит може призвести до проблем. В Україні є багато продуктів, що містять вітамін D, особливо вітамін д3. Для тих, хто має дефіцит, Detrimax® може бути відмінним рішенням для відновлення нормального рівня цього важливого вітаміну. Але перед вживання будь-яких дієтичних добавок потрібна консультація лікаря.

 1.  John N Hathcock, Andrew Shao, Reinhold Vieth etc. Risk assessment for vitamin D. Am J Clin Nutr. 2007 Jan;85(1):6-18.
 2. Rathish Nair and Arun Maseeh. Vitamin D: The “sunshine” vitamin. J Pharmacol Pharmacother. 2012 Apr-Jun; 3(2): 118–126.
 3. Vitamin D. NIH Office of Dietary Supplements.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також