Державна екологічна інспекція з'ясувала, чому у червні побіліла вода у меліоративній канаві в Басівкуті у Рівному. На харчовому комбінаті «Агропереробка» відмовили насоси на каналізаційно-насосній станції, тож неочищені відходи кисломолочного виробництва й потрапили до зливового колектора, а звідти — до потічка. Директор Ольга Рудомська аварію заперечувала, однак мешканці мікрорайону одразу запідозрили, що вода смердить не через їхні септики, а через відходи кисломолочного виробництва.
Рівнянин Анатолій Мініч одним із перших помітив, що вода забруднена відходами молочної переробки
Анатолій Чугуєвець, міський депутат Рівного:
— Аналізи показали, що вміст фосфатів у воді перевищував норму у 21 раз, БСК-5 (біохімічна норма споживання кисню) — у 144 рази! За результатами перевірки Держекоінспекція виписала чотири штрафи по 136 гривень: на головного інженера, заступника гендиректора з харчового виробництва та головного механіка, якого оштрафували двічі. Сума дивує, бо за такі смішні гроші вони можуть хоч кожен день забруднювати воду! Матеріали перевірки було передано до прокуратури та до слідчого відділу міської міліції. Що з цього вийде — побачимо.
Олена Пісковець, начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря обласної Держекоінспекції:
— Ми не могли нарахувати завдані збитки юридичній особі, бо до 1 липня діяв мораторій на перевірки. Проби води на аналіз треба було відбирати у той день, коли сталася аварійна зупинка насосів, а ми потрапили на підприємство запізно — лише з 1 по 14 липня, коли прокуратура відкрила кримінальне провадження і залучила до перевірки наших фахівців. Довелося обмежитися накладанням штрафів. Дали «Агропереробці» приписи і час на усунення недоліків, потім прийдемо з перевіркою ще раз.