19 грудня церква вшановує святителя Миколая Чудотворця.
На сторінці «РІВНЕ. Голос Церкви» розповідають, що свої подвиги він здійснював ще 17 століть тому.
«Цей святий допомагає людям на суші й на морі, у в'язницях і лікарнях. Він допомагає кожній родині й кожній людині, яка просить його допомоги. Він допомагає Церкві й суспільству», - йдеться у дописі.
Святитель Миколай - один із небагатьох святих всі християни і навіть нехристияни. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святителя Миколая на теренах нашої землі. Зазначають, що через це батьки називають своїх дітей на честь святого:
«Саме ім'я - Миколай - одне з найбільш поширених у нашому народі. Це свідчить про бажання батьків мати святителя Миколая небесним покровителем для своїх синів».
Одним із перших храмів, який княгиня Ольга звела у Києві, була Свято-Миколаївська церква. Її спорудили над могилою князя Аскольда - першого руського князя-християнина, якого у хрещенні звали Миколаєм.
Є також згадка про те, як святитель врятував немовля, яке потонуло у Дніпрі. Чудотворець, почувши молитви батьків, вночі вийняв хлопчика з води, оживив його і поклав у храмі Святої Софії перед своїм чудотворним образом, де вранці батьки знайшли дитину.
Є ще одна історія. У місті Патри жив чоловік, який мав трьох доньок. Збанкрутівши, він вирішив торгувати своїми дітьми, щоб не померти з голоду. Дізнавшись про це, святитель Миколай вночі, таємно, дав три вузлики золота, позбавивши тим самим родину від гріховного падіння, а безприданниці змогли щасливо вийти заміж.
У 325 році святитель брав участь у Першому Вселенському Соборі у Нікеї, де було прийнято Символ Віри.
Святі мощі Миколая Чудотворця сьогодні знаходяться в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть виточають цілюще миро.