Мирослава Горобець та інші майстрині створили уже півтори сотні вишиванок у рамках проєкту #сорочка для захисника.
У своїй традиційній рубриці про історії війни голова ОВА Віталій Коваль розповів про волонтерку, яка створює красу для бійців.
- Рівнянка Мирослава Горобець розпочала вишивати їх торік і зараз створює вже сьому. Майстриня працює у старовинних техніках. Ці сорочки – з міцного конопляного полотна оливкового кольору.
Пані Мирослава – одна зі 114 майстринь з усієї України, які на сьогодні приєдналися до проєкту #сорочкадлязахисника. Усі вони – волонтерки, які хочуть підтримати воїнів, що боронять рідну землю.
Мирослава Горобець працює вчителькою музики, а ще очолює Рівненське обласне відділення Союзу українок. Вишиває уже упродовж 30 років. Окрім косого хрестика, опанувала, зокрема, техніку мережки настилом по сітці, шов штапівку, лічильну гладь, лиштву, солов’їні вічка. Розповідає – цьому її навчила мама.
Зараз пані Мирослава вишиває сорочку бойовому медику з Рівного. Взагалі ж серед захисників, яким вона створила такі обереги, є і танкіст, і медсестра.
Жінка згадує випадок, коли вже готову сорочку передавали бійцю. Він дуже тішився. Казав, що це неймовірна краса і сила. А ще хвилювався, як же таку неймовірну річ він вдягне під «броник». Тим часом майстрині враховують ці умови та використовують спеціальні техніки, аби вишиванки не псувалися.
Загалом учасниці проєкту #сорочкадлязахисника створили і передали військовим 150 сорочок і працюють далі. До них продовжують приєднуватися все нові й нові майстрині-волонтерки.