Замість лісу — коноплі: на Рівненщині вирубали дерева

1813 0

Ми у соцмережах:

У Рівненському районі вирубали сосен на 100 гектарах, бо «висіялись самі»

У селі Хотин, що у Рівненському районі, київська фірма береться вирощувати коноплі. Але про такі наміри спочатку мало хто знав. Тож, коли почали вирубувати дерева на ділянці поблизу лісу, поруч з базою відпочинку, деякі мешканці Хотина почали обурюватися — «нищать ліс, ми ж там гриби збирали!». Інша частина мешканців мовчала — бо це вони віддали в оренду свої паї, які не обробляли так довго, що частина з них вже заросла кущами та деревами.

Микола Столярчук, голова Шпанівської ОТГ:

— Земельні ділянки належать Городоцькій громаді, яка входить до нашої ОТГ і їхнє призначення — ведення сільського господарства. Це місце знаходиться біля лісу, там знаходяться людські паї. Упродовж багатьох років земля не оброблялася, бо була не дуже придатною. Років 15 тому там сіяли жито, гречку, а потім почалось самозасіювання, і повиростали дерева, кущі. Туди люди ходили по гриби. З власниками паїв домовилась фірма, яка вирішила обробляти цю землю, але попередньо її потрібно було розчистити. Тож впродовж кількох місяців там працювала техніка. Загальна площа всіх ділянок — понад 500 гектарів.

Сергій Поліщук, голова Городоцької ОТГ пояснює, що ділянки орендувала фірма «Генероуз Ленд», яка має намір вирощувати там коноплі технічного призначення:

— «Генероуз Ленд» — це фірма, яка вирощує безканабісну коноплю для текстильних цілей. Вона уклала договір з власниками паїв і тепер просто упорядковує землю, щоб використовувати її за цільовим призначенням, а це — ведення сільського господарства. Офіс цієї фірми знаходиться в Костополі, про свої наміри представники заявляли депутатам на сесії. Вони також складують у Костополі матеріал, який вирощують і, наскільки мені відомо, виробництво відбуватиметься там. На цій ділянці росли сосни, туди люди часом ходили по гриби.

Як з’ясувалося, фірму «Генероуз Ленд» зареєстрували торік 4 вересня у Києві. Директор компанії — Ігор Волошко. Основні напрями діяльності — вирощування зернових та прядильних культур. Компанія орендує 300 гектарів землі поблизу села Метків. Спеціалізується на технічних коноплях та органічних культурах, а це, зокрема, просо, гречка та люпин.

«Технічна конопля не має наркотичних властивостей, адже в цій культурі знаходиться дуже низька концентрація канабіноїдів (менше 0,08%). Тому технічна конопля використовується, зокрема, в сільському господарстві, текстильній промисловості, будівництві. Компанія працює на орендованій землі цілком легально. Це можуть підтвердити угоди з оренди, кадастрова документація, виписки з Державного реєстру прав на землю. Наша діяльність узгоджена з представниками правоохоронних органів, а також з представниками органів місцевої влади. Треба зазначити, що частина орендованої території — а це площа приблизно 100 гектарів — була заліснена (десь в більшій, десь в меншій мірі). Все це самосів природного лісу. Тому компанія за свій рахунок привела цю територію до стану ріллі, адже це відповідає офіційному призначенню ділянки. Роботи на орендованій землі почалися в січні 2021 року, зараз вони завершені. Після того, як територія була звільнена від самосіву, почалися сільськогосподарські роботи. Зокрема, розпочалася дисковка цілини. Це важливий етап, адже земля не використовувалася за призначенням більше 10 років. У кінці квітня плануємо засіяти орендовану територію», — процитувала директора Ігора Волошка пресслужба компанії.

Дарія БОРИСОВИЧ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також