Ахметов заговорить українською швидше, ніж ми думаємо. "Братам Гадюкіним" не пощастило через табачників та меладзе

1898 3
Тридцять років тому я випадково опинився у товаристві музикантів гурту

Тридцять років тому я випадково опинився у товаристві музикантів гурту "Брати Гадюкіни". Був відверто шокований тим, що поміж собою вони говорили російською. Так, ті самі "Гади", які згодом стали класиками української рок-музики, і яких, як на мене, досі ніхто не перевершив! Так сталося – російськомовні львівські музиканти зрозуміли, що тепер слід співати українською і заспівали - та ще й як! Про те, що чи не всі популярні українські артисти, поети та композитори, є у повсякденному житті російськомовними, я знав і до того - Юрій Рибчинський, Сергій Параджанов, Лесь Подерв'янський. То чого я так здивувався російськомовним "Гадюкіним"?

З часом я остаточно впевнився у тому, що талант митця, науковця, політика не залежить від того, якою мовою він спілкується із друзями, жінкою та дітьми. Головне – якою мовою він творить! Бо ж відомо, що рідною мовою Пушкіна, який створив російську літературу, була французька, а Тарас Шевченко, знаходячись у Петербурзі, говорив і писав російською.

Ми можемо скільки завгодно справедливо і переконливо доводити, що українці – справжні нащадки давньої Русі, а московити лише потім примазалися. Але від того, що чи не всі українці виховані на російській культурі, все одно не втечеш. Так само, як і від того, що ту російську культуру творили і українці. Досить згадати україномовного Гоголя. Про двадцяте століття краще не згадувати. Половина нинішньої Москви – діти та онуки українців, які поїхали туди шукати кращої долі.

Ми можемо скільки завгодно справедливо і переконливо доводити, що українці – справжні нащадки давньої Русі, а московити лише потім примазалися. Але від того, що чи не всі українці виховані на російській культурі, все одно не втечеш

Але тепер ми маємо інше століття і власну державу, якій досить лише встановити правила, за якими успіху може досягти лише україномовний артист, співак, поет, політик, бізнесмен. Подивіться на Верховну Раду, де усі приховані і неприховані сепари мусять тепер виступати українською. Інакше вимкнуть мікрофон!

Скажу більше. Нову Україну, успішну та процвітаючу, збудують російськомовні українці. Які спочатку із примусу і необхідності, а потім свідомо, творитимуть українське мистецтво, українську економіку, українську політику. Тому що зрозуміють, що там де українська, там успіх, слава і гроші!

"Братам Гадюкіним" не пощастило – табачники та меладзе витіснили українську пісню в середині дев'яностих з телебачення та радіо. Звісно, не без сприяння влади. Тепер все не так – назад дороги немає. Українська поступово стає і неминуче стане мовою успіху! Коли це станеться? Щойно Рінат Ахметов заговорить українською. А це станеться, причому набагато швидше, ніж ми думаємо.

Микола Несенюк, для Gazeta.ua

Коментарі

  • Рівнянин 06:27, 23.07.2020

    У судженнях, пане Миколо, багато вірного, але є і питання... По-перше, українська мова в своїй основі є значно глибиннішою та старшою за московський говір (бо то не російська мова, а саме московський говір 18-19 ст.). Чому? Прочитайте "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ" - https://uamodna.com/articles/ukrayinsjka-abetka-indash-bezcinna-sakraljna-spadschyna-tysyacholitj/ По-друге, імперський період Москви нині завершується, як і трьохсотлітня спокута українців за занехаяння власного, дрєвнього і сакрального минулого. Маємо розуміти, що наша мова наближча до сакральних мов сивої давнини. Саме тому наші предки до 17-18 століття берегли її основи, як частину православного сакрального світогляду, але втратили... Спитаєте як? Читайте "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" - https://uamodna.com/articles/taemnyci-istoriyi-ukrayiny/ Стосовно думки, що мова то найцінніше у нашого народу, пане Миколо, то дійсно це так! Не буде української мови - не буде українців! І любити українську мову треба через гордість за її глибинні сакральні корені! Таких уже не мають інші мови, а ми маємо... Але чи знають про це українці?

  • sergejdro 09:49, 24.07.2020

    варпавр апарп

  • Сергій 11:27, 27.07.2020

    Користування українською мовою має бути щирим і шанобливим))) Ахметов заговорить нею тільки тоді, як це стане йому вигідно, пристосовуючись під обставини. А ще коли буде відкинуто історичну луду, яку так htdyj бережуть процвітаючі нині радянські академіки. Читайте "ДАВНЬОРУСЬКІ ЛІТОПИСИ – ЦЕ ФАЛЬШИВКИ 15-16 СТОЛІТЬ!" - http://rodovid.rv.ua/davnoruski-litopisi-tse-falshivki-15-16-stolit/

Залиште вiдповiдь

Читайте також