Чи схильні ви до метеочутливості?

1655 0

Ми у соцмережах:

Чи схильні ви до метеочутливості?

Коливання температури повітря, атмосферного тиску, вологи та інші примхи погоди не минають для нас безслідно. Однак у практично здорових людей різка зміна погоди позначається лише на стані психоемоційної сфери, і щоб справитися з депресією або сонливістю, їм достатньо з’їсти плитку шоколаду або випити зайву чашку кави. Інша справа — люди з хронічними захворюваннями: при аномальних кліматичних явищах у них може виникнути загострення основного захворювання.

Чутливість до погодних змін Під час різкого підвищення чи зниження температури часто трапляються напади у людей з хворими легенями або нирками. Низький тиск повітря і мряка проблематичні для людей, у яких гіпертонія чи гіпотонія, стенокардія, а також тих, хто переніс інфаркт. Завжди відчувають зміни погоди хворі на ревматизм, атеросклероз. Негативно впливає на здоров’я і висока вологість повітря. Скажімо, в холодний період року вона становить у середньому 8-85 відсотків і часто призводить до загострення запальних захворювань. Основні симптоми — головний біль. Несприятливо позначається на стані хворих з судинною та легеневою патологією, бронхіальною астмою так звана погодна гіпоксія — знижений вміст водню в атмосферному повітрі. Вона буває взимку, наприклад, перед снігопадом. Спеціалісти вважають, що своєрідні антени, які уловлюють погодні зміни, знаходяться на стінках сонної артерії. Якщо тиск в судинах різко падає, то сигнали про це надходять у спинний мозок в кору великих півкуль. Включається своєрідний запобіжний клапан, який рятує організм від зупинки кровообігу. З одного боку, це добре, з іншого — негативно впливає на самопочуття. Таке трапляється як при раптовому потеплінні, так і при різкому похолоданні. Вчені виявили, що при коливаннях магнітного поля землі, яке відбувається внаслідок збільшення сонячної активності, кров починає рухатися капілярами повільніше. В результаті настає водневий голод тканин. Як захисна реакція у такі моменти спостерігається збільшення рівня холестерину та адреналіну. І саме це призводить до підвищення дратівливості, зниження життєвої активності. Не виключено, що в дні магнітних коливань ви помітите на обличчі набряки. За статистичними даними, насамперед страждають люди з кардіологічними захворюваннями. Збільшується кількість викликів швидкої допомоги до хворих з ішемічною хворобою серця та гіпертоніків. На другому місці ті, хто переніс інфаркт або інсульт, а також хворі на атеросклероз. Чим сильніший організм і менше зашлакований, тим менше він піддається погодним коливанням.

Порятунок від примх погоди Щоденні прохолодні обтирання, обливання, контрастний душ та інші водні процедури зміцнюють організм, сприяють загартуванню. Однак хворим, людям похилого віку та дітям перед загартуванням необхідно порадитися з лікарем. Для профілактики не завадить провітрювати приміщення, частіше гуляти на свіжому повітрі. Якщо ви страждаєте на серцево-судинні захворювання або у вас підвищується тиск, краще під час магнітних коливань знизити активність. Намагайтеся перенести неприємні розмови або важливі зустрічі на інший день. Бажано не керувати автомобілем — ліпше пройтися пішки. І, звісно, не варто у ці дні зловживати тонізуючими засобами. Гіпертонікам лікарі радять не виходити у такі дні без ліків. В період погодних перепадів варто зменшити фізичне навантаження, не носити важких сумок. Перенести прання чи прибирання на наступний день. Якщо дотримуєтеся дієти для схуднення, ліпше зробити перерву. Харчування повинно бути повноцінним. Не варто обмежувати вживання м’ясних, жирних, борошняних страв, надавайте перевагу овочам та фруктам. Пийте більше соків, морсів, мінеральної води. І повністю відмовтеся від алкоголю, який провокує спазми судин. Якщо ви гіпотонік, починайте кожен день із зарядки. Навіть 10-хвилинне заняття значно активізує кровообіг. Ваш порятунок від примх погоди — рух. Якщо ви гіпертонік, в холодну погоду перед виходом на вулицю постійте якийсь час у під’їзді — потрібно поступово звикати до холоду. Інколи метеозалежність провокує нестача йоду в організмі. Тому при перших ознаках захворювання перевірте щитоподібну залозу.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також