Де у Рівненській області не можна буде рибалити взимку

1146 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

З першого листопада у Рівненській області розпочнеться осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Така заборона триватиме до закінчення зими.

У зв’язку з погіршенням погоди у риб знижується активність, вони майже не їдять, повільно ростуть. Крім того, у них знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Зимувальна яма – це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в холодний період. У річках вони знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел. Детальніше із переліком основних місць зимівлі водних біоресурсів в осінньо-зимовий період можна ознайомитись за посиланням.

Зачальник рибоохоронного патруля Рівненської області Сергій Бондар розповів:

– Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, за судака звичайного доведеться сплатити 510 грн, сома — 425 грн, щуку — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася сріблястого – 17 грн тощо.

Загалом у період з 10 по 16 жовтня інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 14 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Рівненський рибоохоронний патруль закликає рибалок дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення повідомляти за номером: (067) 540-53-90.

Для того, аби не нашкодити рибному господарству, варто дотримуватися правил:

- не пробивайте поруч багато лунок;
- не збирайтеся великими групами на одному місці;
- не пробивайте лунки на переправах;
- не ловіть рибу занадто далеко від берега;
- завжди майте під рукою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів;
- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також