І лікар, і бізнесмен. У протипухлинному центрі звільнили завідувача відділення

1461 4
Яків Пархоменко. Фото «4 влада»

Лікування раку обходиться у десятки, а то й сотні тисяч гривень. Рятуючи своє життя чи життя рідних, мало хто береться скаржитися на високі ціни чи допитуватися, за що змушують платити у лікарні. А як недавно з’ясувалося, у Рівненському протипухлинному центрі завідувач відділення променевої діагностики заробляв на довірі пацієнтів немалі суми. І лише після розголосу про його діяльність втратив керівну посаду.

Будучи завідувачем відділення променевої діагностики тоді ще Рівненського онкодиспансеру, Яків Пархоменко у листопаді 2017 року зареєструвався як підприємець. А уже навесні підприємець Пархоменко підписав договір з облрадою на оренду 67 «квадратів» у диспансері — приміщення, де раніше працював томограф закладу. Проте старий томограф вже давно вийшов з ладу, а купувати новий за бюджетні кошти не збиралися, бо дорого. Тож керівництво диспансеру погодилося на начебто і хорошу угоду з Пархоменком: віддають в оренду приміщення, а він ставить томограф, куплений за власні кошти.

За даними з сайту облради, лікар-підприємець за місяць оренди сплачує трохи більше 7 тис. грн. Проте хоч і минув рік, приватний томограф у протипухлинному центрі так і не запрацював. Головний лікар закладу Григорій Максим’як зазначає, що встановлення та ліцензування такого обладнання — тривалий процес, який займає до півтора року, тож така затримка з боку підприємця — очікувана. Будь-яких інших послуг в орендованому кабінеті не мали б надавати. Проте як показала у розслідуванні «4Влада», до кабінету працівники диспансеру відправляли пацієнтів, які проходили УЗД на обладнанні, купленому за бюджетні кошти. Апарат для діагностики у цьому кабінеті не стояв, проте була медсестра, якій пацієнти платили за «витратні матеріали» для УЗД — у межах 200 грн.

Витратні матеріали за бюджетні кошти і справді не забезпечують. Проте як зазначалося у розслідуванні, насправді вони коштують дешевше. Після скандалу Якова Пархоменка було звільнено з посади завідувача відділення і позбавлено премій, проте він залишився працювати лікарем-рентгенологом, а заодно і підприємцем. Хоча його підприємницька діяльність у протипухлинному центрі тепер піддається сумніву.

Депутат облради Микола Кучерук вимагає, аби облрада надіслала прохання до управління захисту економіки — перевірити факти можливої корупції й притягнути до відповідальності винних. Окрім того, п. Кучерук пропонував розірвати договір оренди з Пархоменком або ж внести до договору зміни, зобов’язавши лікаря-підприємця за обстеження на його томографі брати суми, що не перевищуватимуть ціни в інших приватних клініках. Бо як заявив Микола Кучерук, ймовірність того, що у протипухлинному центрі пройти томографію буде дорожче, аніж деінде у Рівному, висока, адже лікарі, ймовірно, направлятимуть на обстеження саме до колеги. Тип паче, що і їхати далеко пацієнтам не доведеться.

Григорій Максим’як, головний лікар протипухлинного центру:

— За оренду підприємець сплачує. Якщо томограф не запрацює, то будемо вирішувати питання щодо розірвання договору. А так Пархоменко зробив одне незначне порушення: у поняття «медичної практики» (що стосується оренди кабінету. — Ред.) включив торгівлю предметами медичного призначення. Така торгівля не вимагає спеціальної ліцензії. Він міг би продавати витратні матеріали для УЗД, якими нас не забезпечує держава, і в коридорі, але порушив договір оренди — за що і отримав покарання.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Хай здохне продажна мразота 11:16, 07.06.2019

  Вони всі там давно мільйонерами стали на людському горі. Тварюки кончені, почепили всюди ікони, і корчать з себе набожних християн. Та ви всі горітимете в пеклі, прокляті хабарники!

 • Олекса 03:30, 07.06.2019

  Така практика процвітає у обласній лікарні!!! Ренген та узі апарати закуплені за державні кошти а пацієнтів змушують платити!,пояснюючи,що це приватний центр травматології та ортопедії,!?

 • Олександр 07:27, 07.06.2019

  В черговий раз пересвідчуюсь - в цій державі майбутнього не має. Вихід в цій ситуації тільки один фізично знищувати цих паскуд. Знаючи що убють, знищать ця паскуда більше цього робити не буде та наживатися на чужому горі не буде. Та й де ви бачили у нас в місті лікарів. Це бариги, взяточники, бездарі які нічого не знають, а лише надувають щоки та з важним виглядом ходять по коридорам лікарні. Це осталися ті нетями яких ніде не візьмуть на роботу із своєї тупості. Хто мав розум та щось знає, вміє той поїхав працювати за кордон або в столицю. А тут на місцях залишилися отброси які навіть прочитати ренгеновський знімок не можуть.

 • село 11:42, 08.06.2019

  ще їдуть люди лікуватись у Волинську обл бо там краще відношення до пацієнтів. А в Рівному коли лікар тільки глянув на хворого то вважає що тим зробив йому велику послугу

Залиште вiдповiдь

Читайте також