Хомко торгує в гривнях

1986 0

Ми у соцмережах:

Хомко торгує в гривнях

Рівненський міський суд цього тижня розпочав розгляд корупційного протоколу, складеного на Володимира Хомка (на фото). На судове засідання міський голова прийшов, але своєї вини не визнав. Натомість переконував всіх, що свій позашляховик продав за гривні, а не за долари, як більшість «психічно здорових», за визначенням самого Хомка, українців.

Нагадаємо, що у січні міський голова Володимир Хомко продав автомобіль «Хюндай Сантафе», 2013 року випуску, водію свого службового авто — 56-річному Вікторові Царуку. Четвертого січня між начальником і підлеглим був укладений договір купівлі-продажу, і пан Царук перереєстрував позашляховик на себе. Відповідно до українського законодавства, Володимир Хомко протягом 10 днів від моменту продажу, тобто до 14 січня, мав повідомити НАЗК і написати повідомлення на сайті електронних декларацій про суттєві зміни у своєму майновому стані. Бо ж отримав від свого водія, відповідно до договору, 810 тис. грн.

У березні, коли стало відомо про корупційний протокол, міський голова переконував журналістів, що і купував, і продавав свій позашляховик у доларах. Додав, що і гроші тримає (що підтверджує його декларація) в іноземній валюті — «як нормальна психічно здорова людина», заявив Хомко. Проте на судовому засіданні цього понеділка, 24 квітня, міський голова уже запевняв суд, що його водій розраховувався за автомобіль гривнями. 810 тисяч, за словами пана Хомка, той привіз йому 17 березня близько 20.00 ?додому. Після засідання міський голова зазначив, що говорячи кілька тижнів тому про долари, нібито мав на увазі їхній гривневий еквівалент.

Нагадаємо, що корупційний протокол на Володимира Хомка складено за частиною 2 статті 172 (6) Кодексу України про адміністративні правопорушення (несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані). Покарання згідно з цією статтею — штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700-3400 грн.

Суддя Євгеній Сидорук оголосив перерву у засіданні до 10.30 п'ятниці 5 травня. На цю дату до суду мають прийти свідки у справі: водій міського голови Віктор Царук, який виявився мало не мільйонером, підприємець Ільчук, за допомогою послуг якого пан Хомко продавав авто, та двоє працівників Сервісного центру МВС — Людмила Таргоній та Руслан Семанчик, які проводили перереєстрацію «Хюндаю».

Додамо, що інтереси пана Хомка у суді представляє адвокатка Оксана Шевчук, дружина колишнього заступника міського голови Руслана Шевчука, якого ще називали «адвокат Хомка».

Володимир Хомко, відповідаючи на запитання судді, своєї адвокатки та правоохоронців, розповів: — Є розписка: 17 березня Віктор Царук мені привіз гроші, а 18 березня я вніс відповідне повідомлення на сайт НАЗК. Четвертого січня ніяких коштів я не отримував. У договорі купівлі-продажу було вказано, що розрахуватися за авто пан Царук має до 1 квітня. Він сподівався, що до 4 січня, на коли ми з ним домовилися про укладення договору, збере потрібну суму, але у сам день продажу повідомив, що всієї суми не має, а частинами я брати не хотів.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також