Коли звичайні симптоми свідчать про небезпеку

2699 0

Ми у соцмережах:

Коли звичайні симптоми свідчать про небезпеку

Симптоми, про які ми говоримо «Нічого, пройде!», можуть свідчити про наявність серйозних захворювань. Як же дізнатися, сигналізує тимчасове нездоров`я про серйозне захворювання чи ні?

Головний біль Звичайна мігрень може бути викликана втомою, перенапруженням, зневодненням, голодом, нестачею кисню та іншими причинами. Біль при мігрені зазвичай наростає поступово. Він може супроводжуватися порушенням зору або нудотою. Головний біль при мігрені може бути досить потужним, але зазвичай небезпеки для здоров’я він не представляє. Якщо ви раптом відчуваєте гострий болісний напад головного болю, який не схожий на звичні напади, не проходить певний час і відчувається в одній півкулі голови, то це може бути артеріїт — запалення стінки артерії, що лікується кортикостероїдами. Не лікування цієї патології може навіть призвести до сліпоти. Якщо ви раптово відчуваєте різкий і сильний головний біль, це може свідчити про інсульт або аневризму. Негайно викликайте швидку допомогу. Комбінація сильного головного болю, температури і напруження у шийному відділі може сигналізувати про вірусний або бактеріальний менінгіт, що теж потребує негайного звернення до лікаря. Менінгіт представляє серйозну небезпеку для здоров’я, якщо його виявили пізно і не почали лікувати вчасно.

Нетравлення шлунка Нетравлення шлунка може бути викликано прийняттям занадто важкої або несвіжої їжі, надлишком кофеїну або алкоголю. Якщо прийом антацидів трохи полегшує ваш стан, то приводу для термінового звернення до лікаря, найімовірніше, немає. Якщо симптоми при нетравленні занадто явно виражені (сильна блювота, частий пронос) або супроводжуються іншими симптомами (наприклад, порушенням зору), то це може бути ознакою гострого отруєння і вимагає звернення до лікаря. Якщо нетравлення супроводжується гострим болем у біляпупковій ділянці або переходить до нижньої правої частини живота, то це може сигналізувати про апендицит. Апендицит часто супроводжується також нудотою і блювотою. Якомога швидше звертайтеся до лікаря. Якщо біль у животі виникає у вас періодично при якихось особливих умовах (наприклад, після фізичних навантажень) і не полегшується антацидами, він може свідчити про хворобу серця. Біль у верхній правій ділянці живота, від незначного до досить сильного, надто після прийняття жирної їжі, може свідчити про жовчнокам`яну хворобу. Приводу до термінового виклику швидкої допомоги, звичайно, немає, але навідатися до лікаря все ж необхідно. Якщо блювота продовжується понад 24 години і якщо вона не супроводжується діареєю, слід обов`язково показатися лікарю. Блювота при відсутності діареї може служити ознакою багатьох небезпечних хвороб: апендициту, стрептококової ангіни або інфекції сечових шляхів. Якщо в блювоті є сліди крові або слизу, або блювотна маса зеленуватого кольору, це може свідчити про ушкодження або непрохідність кишечнику і вимагає термінового медичного втручання.

Здуття живота Звичайне здуття живота зазвичай викликається переїданням, затримкою рідини, прийняттям певної їжі (гороху, квасолі, капусти, молока), слизовим колітом і навіть менструальним циклом. Якщо здуття живота супроводжується болем у животі або тазовій ділянці, частими позивами до сечовипускання, нудотою, слід звернутись до лікаря. Ці симптоми характерні для ранньої стадії раку яєчників. Цей вид раку не такий вже поширений, але все ж краще виключити можливість повністю, тому постарайтеся зустрітися з вашим гінекологом.

Підвищена температура і лихоманка Зазвичай ці симптоми виникають при простудних захворюваннях. У цьому випадку вони зникають протягом тижня. Відпочинок, рясне пиття і жарознижувальні ліки допоможуть полегшити перебіг хвороби. Якщо на початку хвороби температура підвищується не поступово, а різко, та до того ж супроводжується іншими тривожними симптомами — болем у горлі, блювотою, висипом, судомами, напруженням у шийному відділі — потрібно обов`язково викликати лікаря. Це може бути ознакою різних небезпечних захворювань: пневмонії, вірусних або бактеріальних інфекцій, апендициту, стрептококової ангіни. Слід також звернутися до дільничного лікаря, якщо висока температура тримається понад 72 години.

Різка втрата ваги У звичайних випадках зниження маси тіла є наслідком змін в раціоні, збільшення фізичного навантаження або переживанням сильного емоційного стресу. Якщо ви несподівано і без видимих причин різко втрачаєте більше 2 кг, слід звернутись до лікаря. Така втрата ваги може бути викликана проблемами зі щитовидною залозою, але може бути й ознакою ракових процесів в організмі. Якщо ви, крім втрати ваги, помічаєте почастішання сечовипускання, порушення зору, підвищену стомлюваність або надмірну спрагу, то це може бути цукровий діабет. Зверніться до лікаря, щоб уникнути можливих хвороб або ускладнення.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також