Довго, а отже, здавалося б, зважено і прискіпливо добирав голова ОДА Віталій Чугунніков кандидатів на посади голів райдержадміністрацій. Однак частина з них не змогла пройти процедуру затвердження в Кабміні. Минуло два місяці, а половина районів — все ще без голів. Хто ті "непрохідні" люди, яких пропонував п. Чугунніков на головування, — невідомо, бо великою таємницею є саме це кадрове питання.
Віталій Чугунніков
Судячи з останніх подій, деякі голови, яких погодив Кабмін і призначив президент, натомість викликали спротив у місцевих громад. Найбільший скандал виник у Костопільському районі, куди минулого тижня головою РДА поставили бізнесмена Миколу Железного. Офіційне представлення колективу пана Железного двічі зривали громадські активісти. Під час другої спроби костопільчани привели до РДА матір колишнього підопічного Миколи Железного, яка заявила, що призначений Порошенком голова бив її сина та вимагав у нього гроші. Одразу після скандалу голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков надіслав прохання до президента відсторонити пана Железного від виконання обов'язків, доки триває службове розслідування. Сам голова РДА написав заяву на звільнення, ще не встигши і дня пропрацювати.
В інших восьми районах проти новопризначених голів, майже всі з яких — члени або активні прихильники президентської партії — люди лише обурювалися таємничістю цих призначень. Невдоволені були на Рокитнівщині, де головою РДА став 55-річний Микола Кушнір. Він у 2012 році був кандидатом у нардепи від партії "УДАР" по 155-му округу і відтягнув голоси від Сергія Кошина, якого висувала об'єднана опозиція, а тому в окрузі тоді переміг "регіонал" Микола Сорока.
Щодо "безголових" і досі районів, то, як пояснив Віталій Чугунніков, призначення будуть пізніше, бо запропоновані кандидати не пройшли затвердження у Кабміні, і йому довелося шукати нових претендентів.
Віталій Чугунніков випадок у Костополі прокоментував так:
— Призначення голови райдержадміністрації відбувається так: голова облдержадміністрації подає кандидатуру, і після погодження в Кабміні голову райдержадміністрації призначає президент. І звільняє також він. Якщо Кабмін погодиться і глава держави підпише заяву Миколи Железного на звільнення, то район ще на кілька тижнів чи місяців буде без керівника.
Микола Железний, голова Костопільської РДА:
— Я був директором регіонального відділення київської фірми, яка займалася гральним бізнесом. У 2006 році у мене чотири місяці працював син жінки, яку привели на моє представлення минулої п'ятниці, — він обслуговував гральні автомати. Конфлікт у нас справді був. Технічний працівник із Києва виявив, що цей хлопець втручався у роботу російської рулетки — ставив ставки та щоразу вигравав максимальні суми. Таким чином, він украв у мене 40 тис. грн. Зізнався спершу за 24 тис. Я подав до суду і виграв справу. Мати хлопця в суді погодилася, що її син винний. Втім, я навіть не звертався до виконавчої служби і гроші не вимагав. Нікого я не бив і звернень, відповідно, щодо побиття у міліції не було.
Поки триває службове розслідування, я відсторонений від роботи. Але сподіваюся, що все з'ясується і я повернуся на посаду. У Костополі ще місяць тому знали, що я — кандидат на голову РДА. Усі ті, хто зараз виступає проти мене, обговорювали мою кандидатуру і претензій не виставляли. Але я — незручний для нинішнього керівництва міської та районної влади, бо не вписуюся в їхню схему. Люди, які приходили у п'ятницю і виступали проти мене, хотіли, щоб на посаді залишився попередній голова Юрій Кузнюк або щоб призначили людину від "Народного фронту" Анатолія Семенюка.
До слова, досі без голів РДА — Березнівський, Володимирецький, Сарненський, Радивилівський, Корецький та Гощанський райони. У Дубенському та Демидівському районах працюють голови РДА, призначені ще Януковичем та Турчиновим. За нашою інформацією, кандидатами у вакантні райони є вихідці з УДАРу, які розійшлися в поглядах з новим керівництвом обласного осередку і перейшли до Блоку Петра Порошенка.