Ліцей пустив тріщини через багатіїв?

3267 0

Ми у соцмережах:

Ліцей пустив тріщини через багатіїв?

Школа-інтернат «Рівненський обласний ліцей», що розташована на вулиці Котляревського у Рівному і є одним з найсильніших навчальних закладів області, розвалюється. Стіни класів і спального корпусу уже кілька років тріщать. У закладі розповідають, що руйнуватися будівля почала одразу після того, як по сусідству на березі Усті почали зводити приватні будинки.

Ліцей Колега пана Шевченка у раді Олександр Савчук прямо звинувачує у тому, що будівля ліцею валиться, нових мешканців вулиці Котляревського. За його словами, будувати на березі Усті, де насипні ґрунти, вони не мали права. — Можемо мати таку ж ситуацію, як на Київщині, де у школі обвалилася стіна, - додав пан Савчук на засіданні бюджетної комісії минулого тижня. Щоб врятувати заклад від руйнування, підрахували проектанти, потрібно 8,5 млн. грн. Кошти шукатиме обласна рада, яка є власницею ліцею. Наталія Сосюк, директорка Рівненського обласного ліцею:

— Депутати пообіцяли, що потрібну суму у бюджеті знайдуть цього року, адже йдеться про дітей. Школа має близько 600 учнів, які постійно переходять з класу у клас, тож навантаження на будівлю, якій вже 60 років, велике. Тріщину на зовнішній стіні ми помітили років чотири тому. Тепер же тріщини навіть усередині приміщень і практично на всіх стінах. Найбільші — у спальному корпусі (у ліцеї також навчаються і проживають діти з районів. — Ред.). Ми їх постійно заліплюємо спеціальними сумішами. Проте за два-три місяці вони не витримують. Фахівці інституту, який готував нам проект утеплення будівлі, дійшли висновку, що потрібно робити металеву стяжку на перший та другий поверхи. Тріщини з'явилися, як зводили будинки на вул. Котляревського. Порушився якийсь баланс, мабуть, бо на березі насипали велике земляне укріплення. Окрім того, що наша будівля тріщить і складається враження, що ліва сторона от-от зсунеться, почала обвалюватися плитка. Доводиться уважно стежити, ставити огорожі, щоб нікого не травмувало.
Ярослав Мазярчук, директор обласного департаменту будівництва та архітектури:
— Не думаю, що стіна ліцею може впасти. У часи СРСР будували фундамент із запасом, тому будівля вистоїть, проте ми вирішуватимемо проблему із тріщинами. Щодо будинків на Котляревського, то не думаю, що їх будівництво винне у тому, що відбувається з ліцеєм. Навпаки, забудовники укріпили берег Усті.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також