Увечері 2 листопада стали відомі остаточні результати виборів до обласної ради. Одним із депутатів став Віталій Бойко — головний лікар обласної дитячої лікарні. Цього ж вечора 2 листопада до обласної дитячої лікарні привезли п'ятирічного Миколку Антонюка. Відверте нехлюйство лікарів призвело до непоправних наслідків — дитина померла. Новообраний депутат Бойко дізнався про це лише вранці.
У кабінеті головного лікаря обллікарні
П'ятирічний Миколка Антонюк із Рівного помер за кілька годин після того, як швидка допомога його привезла в обласну дитячу лікарню. Рідні думали, що в дитини апендицит. Але лікарі обстеження відклали до ранку. І дали оцет з водою — як засіб збити температуру. Хлопчик помирав на руках у батька, у відділенні планової хірургії. У реанімацію дитину перевели тільки тоді, коли її тіло покрилося трупними плямами. Рідні вважають, якби медики не поставилися до них халатно, хлопчика можна було б врятувати.
У понеділок, 2 листопада, у Миколки підвищилася температура. Батьки збили її і поклали дитину спати. Вночі хлопчик почав скаржитися на біль у животі. Лікарі "швидкої", яку викликали по першій ночі, порадили дитину негайно везти в обласну дитячу лікарню, запідозривши, що у хлопчика може бути апендицит.
Сергій Антонюк, батько Миколки, плачучи розповідає:
— У приймальному відділенні два лікарі довго сварилися, хто має забирати сина. Потім вирішили, що лікар Костянтин Думановський — у планову хірургію. Він натискав на животик Миколки, і той казав, що йому болить. Взяли аналіз крові, і нам сказали, що потрібно чекати до ранку, аби зробити УЗД. А якби внука депутата якогось чи чиновника привезли, хіба би хто чекав до ранку? Лікар Думановський сказав мені не давати дитині нічого пити, щоб для УЗД шлунок був чистий. Клізму ще навіть дитині зробили. І дали мені термометр, щоб я міряв сину температуру. А температура була. Медсестра за вказівкою лікаря принесла мені воду з оцтом, щоб я натирав Миколку. Син все просив: "Пити, пити", а я не давав, бо ж лікар так сказав…
О четвертій ранку ми побачили, що дитині стало гірше. На той час бабуся також приїхала в лікарню. Ми самі попросили дати малюку укол, щоб збити температуру. А коли почало світати, я взяв Миколку на руки і побачив, що у нього очі чорніють і тіло покривається трупними плямами. Почав кричати, що у мене дитина помирає, а мені: "Чого ви кричите, у нас перезміна". Принесли нашатир, на який Миколка вже не реагував. У реанімацію його направили вже мертвим. Зафіксували смерть по восьмій ранку. А потім тіло не віддавали у морг до першої дня, хоча мали за дві години відвезти. Очевидно, лікарі боялися, щоб ми не забрали сина на експертизу кудись інакше. За той час могли й медичні документи переписати. Нам видали на руки довідку, що причина смерті — гостра респіраторна вірусна інфекція, і в той же час дали результати аналізу крові, який вночі робили, де усі показники цілком здорової дитини. Як таке може бути?
У Миколки були попечені губки, неначе вуглинка. Ми думаємо, що він помер через високу температуру — дитина горіла, а лікар нічого не робив, ще й не дозволив дати дитині води. Тепер нам не хочуть видавати епікриз, а знайомі медики не можуть повірити, що причиною смерті могла стати ГРВІ. Тим паче, що Миколка не хворів перед цим. За кілька тижнів до цього у нього були поліпи, лікувалися у міській лікарні, але дитина повністю одужала… Я ж довірив свою дитину, найдорожче, що у мене є, лікарю. А він за цілу ніч навіть не підійшов до неї! Тільки коли ми вже забили на сполох. І то сказав, що йому потрібно на планерку йти. Впевнений, якби я був не звичайним охоронцем, то ставлення одразу було б іншим і за дитиною дивилися б.
Віталій Бойко, головний лікар обласної дитячої лікарні:
— Ми проведемо службове розслідування, запросивши на комісію рідних. Головне — дочекатися висновку патологоанатомічної експертизи. Смерть від ГРВІ — попередня причина. Цілком може бути, що це був вірус. Він міг дати ускладнення, з якими організм не справився. Щодо УЗД, то лікар мав би викликати спеціаліста для негайного обстеження. Та й пити дитині потрібно було б дати, і в реанімацію відправити раніше… Хочу попросити вибачення у рідних за своїх колег і поспівчувати.
На те, що наші лікарі погано ставляться до пацієнтів, — поодинокі скарги. Ми завжди наказуємо лікарям не сперечатися з батьками хворих дітей, поставити себе на їхнє місце. Батьки мають повірити лікарю. Є випадки, що наші лікарі часом і за свої гроші ліки купують для хворих, коли привозять дітей з бідних сімей. Варто розуміти, що фінансування лікарні погане. Ми не можемо самотужки купити навіть плівку для рентгенапарата. При цьому тільки в реанімації рятуємо близько 750 дітей у рік. А помирають діти не лише у нас, а й по всьому світу, на жаль.
Ігор Добровольський, в.о. начальника обласного управління охорони здоров'я:
— Від родини померлого хлопчика надійшла скарга на гарячу лінію ОДА. Ми скличемо засідання комісії і зробимо остаточні висновки нашого розслідування, як будуть усі дані патологоанатомічної експертизи. Зазначу, що раніше скарг на лікаря Костянтина Думановського не було. Загалом же нарікання на неадекватну поведінку лікарів до нас надходять, але вони не завжди мають об'єктивне підґрунтя.
Минулої п'ятниці Сергій Антонюк та обидві бабусі Миколки прийшли до керівництва обласної дитячої лікарні. У головного лікаря вимагали сказати їм справжню причину смерті малюка та звільнити завідувача відділення планової хірургії Костянтина Думановського. На зустріч прийшов і пан Думановський, зазначивши, що йому Миколка і самому сниться і що він зробив все необхідне.
Додамо, що з початку цього року в обласній дитячій лікарні померло 37 дітей, з яких 25 новонароджених.
tag:Халатність лікарів