Перше слово у заголовку — це не прізвище. Це слово, яким позначають вислови, поки що не прийняті у нас для офіційного вжитку. Саме у вживанні таких висловів звинуватила група громадян дубенського міського голову Василя Антонюка. Той нібито вживав такі слова під час поїздки на фронт як волонтер у січні цього року. Звинувачення згодом було оформлено як петиція та винесено на розгляд Дубенської міськради. Автори петиції вимагали позбавити Антонюка усіх видів премій та надбавок до зарплатні — щоб більше не матюкався. Міськрада петицію розглянула і відмовила в її задоволенні. Не було, мовляв, у міськради необхідних доказів провини Василя Антонюка. І справді — слів, у вживанні яких звинувачують Антонюка, у петиції немає. А якби були, то премій слід було б позбавляти авторів цієї петиції.
Василь Антонюк: «Ця петиція — це винятково політика і заздрість»
У січні цього року Василь Антонюк возив у зону АТО благодійну допомогу для бійців рівненського батальйону «Горинь». Саме там ніби і прозвучала публічна нецензурщина з уст міського голови. Справа набула розголосу, і ще у січні представники батальйону «Горинь» та демобілізовані учасники АТО вимагали від Василя Антонюка вибачень. А згодом підготували петицію за підписами понад 300 представників громади і військовослужбовців, які просили міську раду Дубна засудити поведінку міського голови і зменшити йому усі можливі доплати до зарплати — премії, надбавку за виконання особливо важливої роботи, матеріальну допомогу та допомогу на оздоровлення — до 0,001 відсотка від посадового окладу.
Міськрада Дубна нещодавно цю петицію розглянула. Але відмовила у задоволенні її вимог. Пояснила, що міськрада — не суд. Тож не може засуджувати і карати міського голову «за ті чи інші дії, які не підтверджені жодними офіційними документами та не встановлені в судовому порядку». А також констатувала, що у петиції йдеться про внесення змін в рішення Дубенської міської ради від 20 листопада 2015 року «Про оплату праці міського голови», яке виконувалось лише до прийняття бюджету міста на 2016 рік. Міська рада своїм рішенням встановила на 2016 рік міському голові розмір надбавки, преміювання та матеріальної допомоги в межах, які допускає постанова Кабміну «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».
Тож Василь Антонюк і надалі матиме надбавку за виконання особливо важливої роботи у розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років. Розмір щомісячної премії і премії до свят у нього становитиме 90 відсотків посадового окладу. А матеріальна допомога і допомога на оздоровлення дорівнюватимуть середньомісячній зарплаті. До речі, якби міського голову покарали гривнею, то його нинішня зарплата, яка разом з усіма надбавками сягає близько 10 тисяч гривень, зменшилася б удвічі.
Василь Антонюк, міський голова Дубна:
— Нікого я у зоні АТО не матюкав. Те, що військовики на мене говорять, вибачаю, бо розумію, в якому стані нині армія. Я перед командиром батальйону, до речі, вибачився, хоча й не було за що, бо це він мене послав на три букви, а не я його. І обіцяю написати заяву про відставку, якщо він назве той матюк, яким його обізвав.
Ця петиція — це винятково політика і заздрість. Просто не так давно вибори були і я набрав необхідну кількість голосів, щоб очолити місто. Причому, став міським головою Дубна вдруге. Тобто петиція — це робота моїх конкурентів на виборах. Бо підписали петицію деякі міські депутати, серед яких — екс-кандидат на міського голову, екс-кандидати у заступники міського голови. Також серед тих, хто підписав петицію, 25 людей з однієї родини. А ще п'ятеро, підписи яких стоять під петицією, написали заяви, що вони її не підписували.
Міські депутати петицію не підтримали, бо розумні і бачать, як я працюю, в тому числі і як волонтер, возячи бійцям у зону АТО допомогу — починаючи від запчастин і до продуктів й електроплит.
Що думаю про вживання матюків? А ви бачите, що голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль витворяє? Хіба він не має рації? І якби керував нашою областю, думаю, дуже швидко лад із бурштином навів би.
Олександр Мукомел, автор петиції:
— Особисто я не був присутній, коли міський голова обматюкав військовослужбовців у зоні АТО, але вірю бійцям і волонтерам, які про це заявили. І в петиції вказав посилання на їхні відповідні ролики та пости у соцмережах, прикріпив заяви і файли безпосередніх очевидців. Ми не ставили вимогу до міської ради повністю позбавити міського голову всіх можливих надбавок, бо це б означало відновити попереднє рішення щодо оплати його праці. Тому й виставили 0,001 відсотка від посадового окладу, за якими йому б у рік набігло лише якихось 15 копійок, бо більшого він не вартий.
Те, що міська рада залишила без задоволення нашу петицію, — зрозуміло. Бо та рада, в якій немає опозиції, грає фактично лише в одні ворота і не піде на те, щоб у чомусь обмежити міського голову. З іншого боку, не буде продовження теми петиції й через те, що громадськість у Дубні нині дуже пасивна, і на якісь масові заходи задля впливу на депутатів розраховувати не доводиться. Людям стало байдуже — чи то як поводиться міський голова, чи як та влада в цілому спільно дерибанить бюджет і підгрібає все під себе.