У Рівненському аеропорту побувало одразу 365 породистих собак. Саме стількох псів привезли на цьогорічну Всеукраїнську сертифікатну виставку собак "Бурштиновий кубок".
Головне — виховання Тернопільчанка Ольга Пастух на виставку привезла кавказьку вівчарку Грозного. Йому нещодавно виповнився один рік і два місяці. Господиня каже, що незважаючи на його велетенські розміри, Грозний у душі ще дитина з несформованим характером: — У нас вдома 15 потомних кавказьких вівчарок. Найстаршим — дев'ять років, стільки, скільки ми займаємося породистими собаками. Основне у догляді за кавказькою вівчаркою — виховання. Кавказці — охоронні собаки, вони суворі, можуть і вкусити. Їм потрібно постійно нагадувати, хто господар, інколи корисно навіть застосувати силу. Жіночі особини цього виду м'якші. Вони дуже люблять дітей. Мабуть, спрацьовує материнський інстинкт. Хоча собака — як дитина. Які риси ти закладеш при її вихованні, такою вона і виросте. Ми своїх собак стараємося виховувати у соціумі, тобто постійно виводимо на прогулянки, аби вони бачили людей, звикали до них і не нападали без потреби. Своїх псів стараємося годувати натуральними продуктами: варимо каші, супи, а також обов'язково в раціоні є м'ясо. На виставці Грозний отримав "відмінно", а комісія відзначила правильний та красивий колір очей кавказця.
Діти чемпіонів Двомісячним лабрадорам ретріверам Барклаю і Берніс на виставці найбільше подобалися… руки. Малеча з апетитом гризла всіх, хто нахилявся її гладити. Господиня Ольга Козак не забороняла такі забавки, проте казала, що вдома таке робити не дозволятиме: — Їх із дитинства потрібно одразу привчати, що не можна робити. Ми розводимо породистих лабрадорів ретріверів. Це дуже невибагливі собаки, з гарно збалансованими психікою та здоров'ям. Вони можуть жити і у хаті, і надворі. Незважаючи на те, що у них маленька шерсть, під нею — товстий шар жиру, тож собака не мерзне взимку. Проте він потребує руху. Не вигулювати такого пса не можна. Дехто лабрадорів бере й на полювання. Ці собаки неагресивні, тому з ними практично немає жодних проблем. За одного маленького живчика господиня просить шість тисяч гривень. Каже, є за що, адже цуценята — діти чемпіонів. Мама — чемпіонка України, а тато, лабрадор із Рівного Аіс, уже виборов усі можливі титули на усіх виставках та змаганнях. Старші ж брати собачат теж чемпіони, а один із них працює на митниці — шукає контрабанду.
Маленькі чепуруни Біля ніг рівнянки Альони Ващук крутилося два гламурних собаки — китайський чубатий Фрідріх та йоркширський тер'єр Мінхертц. Цуценята гратися не люблять, а на дітей дивляться з острахом, а то й злобою.
Цуценя курцхаар: у майбутньому незамінний помічник мисливця |
Великі слинявці Незважаючи на гігантські розміри, ньюфаундленди — мрія кожної дитини. Валентина Горюнова, власниця півторарічного Бонапарта, розповідає: — Собака прекрасна, але потребує догляду. Найбільше часу займає вичісування шерсті. Таких тварин бажано тримати у вольєрі, бо в будинку з ними буде важко. На спеці вони слиняться. Бонапарт до їжі невибагливий. Годуємо ми його як сухим кормом, так і кашею та сиром. А ще наш собака — мандрівник. Він обожнює лежати в авто на задньому сидінні і, висунувши голову у вікно, спостерігати за дорогою.
Для спортивних людей Хмельничанка Віра Пронічева на виставку до Рівного привезла десятимісячну Зоряну — мініатюрного бультер'єра. Собака гладкошерстий і невеликий, тому ідеально підходить для тих, хто живе у квартирі. Проте господиня каже, що собака дуже темпераментний. З ним вільний час на дивані не проведеш. Пані Віра впевнена, такий собака підійде лише спортивним та активним людям.
Собака, що любить поцілунки Дворічна дворазова чемпіонка України Рейна знайому господарів зустрічає на виставці поцілунками. Алясканський маламут — один із найрозумніших собак. Це їздовий пес, який використовують для перевезення важких багажів. — Він не лише фізично стійкий, - розповідає господиня Мирослава Диновська. — Це ще й дуже домінантна собака, яка приймає самостійні рішення. Так, на півночі маламути часто рятують своїх господарів у дорозі. Ці собаки надзвичайно відчувають небезпеку. Наприклад, вони ніколи не стануть на лід, на якому є тріщина. Тому виховувати такого собаку складно. Багато мороки завдає і шерсть. Господиня пишається своїм улюбленцем. Для Рейни навіть створила спеціальний сайт, аби про алясканських маламутів могли дізнатися якнайбільше людей. У захваті від свого собаки й Ірина Солтис. Її шестимісячна коллі Сєрєбрушка теж любить лащитися. А самій господині не дає перепочити. На виставці собака на місці всидіти не міг.
Водяний пес Найкращий краєвид на виставці відкривався для німецьких догів — високих короткошерстих собак. Рівнянка Альона Гаврилевич розповідає про свою Жаклін: — Їй нині один рік і чотири місяці. Доглядати за нею не важко, але оскільки у мене є ще два собаки, то робота з ними займає багато часу. Але я цю роботу обожнюю. Жаклін невибаглива. Мороки із шерстю немає, тому її зручно тримати в будинку. Проте на зиму ми її одягаємо, спеціально для цього шили одяг. Жаклін дуже любить гуляти, особливо купатися. Для водних процедур я воджу її на Басів Кут. До їжі невибаглива. Їсть усе: і овочі, і фрукти. А справжнім делікатесом для неї є мед.
Маленькі німецькі вівчарки розвеселяють публіку |
Король полювання Щоб погладити двох маленьких курцхаарів, потрібно було навіть стати у чергу. За цуценя господар просив 2,5 тисячі гривень, проте мисливцям за такого пса грошей не жалко. - Він ідеальний на полюванні, — розхвалює курцхаарів господар, здолбунівець Роман Лозовицький. — Особливого догляду не потребує. Їсть усе те, що й самі господарі. З мамою цих цуценят я ходжу на полювання. Вона — із лінії чемпіонів України. Неймовірно розумна, а команду "фу" знає назубок. Так, коли вона бере до рота шматок м'яса, а я їй кажу "фу", вона його відпускає. Навіть якщо вже почала жувати. І не чіпає доти, доки я не дозволю. Окрім того, це швидкі собаки. Їх розкормлювати як свиней не потрібно, адже вони постійно мають перебувати у русі. Доки господар розповідав, до нього підійшов мисливець зі старшим братом цуценят Ларсоном. — Два роки тому ми купували у вас собаку, — каже чоловік. — Я у захваті. Команди розуміє досконало. Ларсон став королем полювання, принісши 28 качок. Усі його дуже нахвалювали. З ним і без рушниці можна ходити. Окрім того, він не втомлюється, як інші собаки.
Собака-захисник Ротвейлери мають не дуже хорошу славу. Їх зазвичай асоціюють з агресивними собаками. Проте родина Пелецьких спростовує такі стереотипи. Їхня шістнадцятимісячна Адель Берімор Хаус — втіха для дітей усього подвір'я. — Це за радянського періоду цих собак вважали агресивними. Зрештою, вони такими й були — у них була зламана психіка, — розповідає господар Михайло, який на виставку прийшов із дружиною та двома синами. - Нині ж із Європи завозять породистих ротвейлерів, які мають хорошу родослівну. Вони спокійні, хоча, звісно, господаря завжди захищатимуть. Наша Рейна гарно віддресирована. Коли виводимо гуляти, то її одразу ж оточують діти — дуже вона любить гратися, особливо у футбол.