Миття рук — хороший захист від інфекції

1318 0

Ми у соцмережах:

Миття рук — хороший захист від інфекції

Мало не щодня надходять новини з різних областей України про харчові отруєння. Рекомендації інфекціоністів як цього уникнути досить банальні — неухильно дотримуватися правил особистої гігієни та технології приготування їжі.

Літній сезон — сприятливий час для поширення інфекцій Це зумовлено посиленням міграції населення в період шкільних канікул та відпусток, купанням у забруднених водоймах, споживанням немитих овочів, фруктів, ягід, непряженого молока і забрудненої води, вживанням м`яса і риби, що пройшли недостатню кулінарну обробку чи були реалізовані не в належний термін. До того ж саме влітку є мухи, що переносять усілякі інфекції. Спалахи інфекційних кишкових захворювань улітку також пов`язані з особливостями життєдіяльності токсинів, тому що оптимальною умовою для розмноження їх є температура +37°С. До того ж, підвищена сонячна активність знижує опірність організму до інфекцій, спричиняє порушення водного обміну. Споживаючи в спекотну погоду велику кількість рідини, ми розбавляємо соляну кислоту шлунка. А шлунковий сік здатний тільки в нормальній концентрації знищувати хвороботворні бактерії. Улітку знижуються бактерицидні властивості й сироватки крові. Таким чином, імунітет у цей період трохи послаблюється і кишкові інфекції майже безперешкодно потрапляють у сприятливе середовище для свого розмноження — тонку кишку.

Інфекційні захворювання розвиваються дуже швидко Їхній інкубаційний період може тривати від 30-40 хв. до 1 доби. Бактеріальні токсикоінфекції починаються з гарячки, підвищення температури тіла, болю в животі, також можливі блювота і діарея. При цьому розвиваються ознаки інтоксикації та зневоднення організму. Тому важливо не зволікати і звертатися до лікаря. Самолікуванням лікарі займатися не радять, тому що лише за симптомами тяжко розрізнити, що в людини — звичайне харчове отруєння, ураження токсикоінфекцією чи якесь інше захворювання, для якого характерна така клінічна картина. Навіть такі процедури, як промивання шлунка й очищення кишечнику, доцільно робити в присутності лікаря. Тільки він може правильно оцінити стан хворого. Адже дуже часто та ж блювота з'являється у разі підвищення артеріального тиску. І без знання цієї особливості процедура промивання шлунка може спричинити інсульт. А початок інфаркту міокарда дуже часто супроводжується нудотою і блювотою.

Як убезпечитися Насамперед потрібно дотримуватися особистої гігієни. Прийшли додому — помийте руки. Вийшли з туалету — помийте руки. І головне, робіть це правильно: мийте руки ретельно, двічі намилюючи. Перед тим як споживати овочі, фрукти, ягоди, ретельно їх помийте. Адже земля, що може потрапити на них, є ідеальним середовищем мешкання всіх видів бактерій. Для миття овочів, фруктів, ягід варто використовувати тільки переварену (!) воду. А після того як вони вже помиті, їх рекомендується ще й облити окропом. Чому? Бо вода з крана може теж бути інфікованою, відповідно, помиті в ній овочі чи фрукти можуть стати небезпечними для вживання. Неухильно дотримуйтеся правил приготування, зберігання і споживання харчових продуктів. Якщо тістечко чи торт з кремом поставити на сонце, то дуже швидко в кремі розмножиться шкідлива мікрофлора. Непряжене молоко в літній період таїть небезпеку зараження дизентерією. Не купуйте м'ясо та м'ясні вироби на вуличних розкладках. Та ж кров'янка, яка так гарно пахне, може стати причиною розвитку тяжкого захворювання — сальмонельозу. Якщо ми погано чистимо чи миємо продукти, в грибні, овочеві чи м'ясні консерви домашнього приготування може потрапити ботулотоксин. Споживання таких консервів може призвести до ботулізму. Це захворювання може зумовити й споживання погано почищеної в'яленої риби, неправильно приготовленої домашньої ковбаси тощо.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також