Безкоштовну ділянку площею понад 2000 кв. м просить у міста ОСББ «Сімка». Це земля біля старого одноповерхового будинку на вулиці Соборній, 418, в якому мешкає сім сімей. Рівняни пояснюють, що хочуть добудувати мансарду. Депутати ж побоюються, що замість мансарди може вирости багатоповерхівка. Міськрада уже втретє перенесла розгляд цього питання.
Фото - з Google maps
Сергій Пінчук, громадський активіст:
— Рівненська міська рада має намір передати ОСББ «Сімка» земельну ділянку площею понад 0,2 гектара «безоплатно у власність для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Дивно, чи не так? Зазвичай ОСББ отримують землю для обслуговування будинку. Двадцять соток — це велика ділянка в межах міста. На такій території можна звести будинок і замість старої одноповерхівки, і поряд з нею, замість сараїв. Чи будуть при цьому враховані інтереси власників квартир — залежатиме винятково від доброї волі голови ОСББ і його домовленості з інвестором. Щоб уникнути цього, міській раді потрібно не обходити норми законодавства. Якщо і приймати рішення про передачу цієї земельної ділянки у власність, то не ОСББ, а власникам квартир у спільну власність. Але чомусь така «біла» схема не застосовується. Можливо, це не відповідає інтересам потенційного інвестора?
Людмила Туровська, голова постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування:
— Справа не у «Сімці». Мова йде про те, що ми відкриваємо схему для майбутнього будівництва багатоквартирних будинків через ОСББ.
Володимир Хомко, міський голова Рівного:
— Цей будинок мав іти під знос, але справа закінчилась пшиком. Є у цих людей можливість з допомогою нашої програми привести своє житло у більш-менш нормальний стан… Та якби якийсь інвестор зайшов, купив їм квартири і побудував будинок, то чим це погано? Там або буде стояти хрущоба, або великий гарний будинок. Хоча вони цього й не збираються робити.
Ганна Яцук, голова ОСББ «Сімка»:
— Ви би бачили, в яких умовах ми живемо! Будинок стоїть з 1952-го, довгий час ми не мали нормальної каналізації, бігали до туалету на двір навіть у найлютіші морози. Водогін до будинку провели за свої кошти, асфальт теж поклали за свій рахунок. Всі сім квартир дуже маленькі — це невеликі кімнатки, а ванна та туалет знаходяться у кухоньці. Тому хочемо зробити реконструкцію будинку, щоб добудувати хоча б метрів на п'ять вперед і винести туди кухні, а ще добудувати мансарду, щоб облаштувати нагорі ще по дві-три кімнатки. Але дозвіл на добудову нададуть лише за умови, якщо земля буде у нашій власності, тому про це й клопочемо. Ні про яку висотку навіть не йдеться, продавати нічого не збираємося, ми просто хочемо жити у кращих умовах.