У Рівненській області почали впроваджувати послуги патронату, які передбачають тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин.
За оцінкою Служби у справах дітей Рівненської ОДА, щороку в середньому 220 дітей на Рівненщині набувають статусу "дитини-сироти" або ж "дитини, позбавленої батьківського піклування".
“Завдяки патронату мінімум третина з них могла б потенційно уникнути набуття такого статусу та залишитися у своїй біологічній сім'ї. Адже патронат є комплексною послугою, яка працює не лише з дитиною та її проблемою, але й допомагає батькам дитини підвищити свою спроможність належним чином дбати про власних дітей», - говорить Віктор Марчук, начальник обласної служби у справах дітей.
Актуальним питанням запровадження патронату над дитиною саме для Рівненської області є пошук, відбір та навчання безпосередніх надавачів цієї послуги – патронатних сімей, що складаються з патронатних вихователів та їхніх добровільних помічників.
Оскільки саме патронатний вихователь є ключовим спеціалістом, який допомагає дитині у подоланні стресу, зумовленого складними життєвими обставинами у рідній родині, він повинен мати високий рівень професійності та ґрунтовну педагогічну підготовку.
Майбутні патронатні сім’ї проходять навчання за спеціальною програмою. Кошти на оплату їхньої діяльності виділятимуть з місцевих бюджетів.